Jaką kuchenkę wybrać do kawalerki? Podpowiadamy!

Jaką kuchenkę wybrać do kawalerki? Podpowiadamy!

Warto przeczytać

Kawalerka to często jedyne lokum, na które mogą pozwolić sobie osoby rozpoczynające samodzielne życie. Wybór mieszkania o niewielkim metrażu to zresztą nierzadko kwestia nie tylko kosztów, ale też świadomej decyzji, biorącej pod uwagę wszystkie wady i zalety. Nieduża przestrzeń okazuje się w zupełności wystarczająca dla jednej bądź dwóch osób, a jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w porządku.

  1. Jaka kuchenka do kawalerki? Jaki rodzaj kuchenki sprawdzi się najlepiej?

  2. Wybieramy kuchenkę do kawalerki. Czemu warto postawić na płytę indukcyjną?

  3. Jak wybrać kuchenkę do kawalerki? Sama płyta czy kuchenka z piekarnikiem?

Niestety, z wyborem kawalerki wiążą się też pewne wady – choć trzeba przyznać, że nie są one bardzo dotkliwe. Najważniejszą wśród nich okazują się z całą pewnością trudności aranżacyjne. Mały metraż wymaga sporego wyczucia i wiedzy z zakresu wnętrzarstwa. Na szczególnie duże problemy powinniśmy przygotować się, urządzając kuchnię. Przy niedużych wymiarach musimy wygospodarować w niej wystarczająco dużo przestrzeni, by móc bez trudu przygotowywać codzienne posiłki. Dobrego przemyślenia wymaga dobór wszystkich sprzętów i urządzeń kuchennych – w tym tego najważniejszego, czyli kuchenki. Jak wybrać najlepszy rodzaj?

Jaka kuchenka do kawalerki? Jaki rodzaj kuchenki sprawdzi się najlepiej?

Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze kuchenki – bez względu na to, czy wybieramy ją do kawalerki, czy też większego mieszkania – jest z całą pewnością jej rodzaj oraz sposób zasilania. Pod tym względem wyróżniamy przede wszystkim:

  • płyty indukcyjne – więcej na ich temat opowiemy w kolejnej, poświęconej specjalnie im, sekcji artykułu;

  • kuchenki gazowe – chętnie wybierane przede wszystkim ze względów finansowych – zarówno jeśli chodzi o koszty zakupu, jak i eksploatacji. Najtańsze modele można kupić już za kilkaset złotych, a sam gaz jest dużo tańszym źródłem energii niż prąd. Kuchenka gazowa nie wymaga też zmiany naczyń. Niektórzy klienci podchodzą jednak do nich z obawą – przede wszystkim z uwagi bezpieczeństwo i ryzyko wycieku gazu. Warto przy tym zauważyć, że w nowoczesnych modelach jest ono naprawdę niskie, a zapobiegają mu odpowiednie zabezpieczenia;

  • kuchenki elektryczne – kuchenki elektryczne są nieco droższe od gazowych – zarówno jeśli chodzi o sam zakup, jak i ich eksploatację. Mimo tego nie brakuje klientów zainteresowanych ich kupnem. Jednym z powodów jest wspomniane już bezpieczeństwo. Drugi powód to zaś możliwość używania ich w budynkach bez instalacji gazowej przy braku konieczności dokupywania wymiennych butli.

Wybieramy kuchenkę do kawalerki. Czemu warto postawić na płytę indukcyjną?

Płyty indukcyjne (dostępne na https://solgaz.eu/plyty-indukcyjne/) stanowią szczególny typ kuchenek elektrycznych. Korzystanie z nich jest w stu procentach bezpieczne. Nie zachodzi ani ryzyko wycieku gazu i jego wybuchu, ani też zatrucia się tlenkiem węgla. Płyta podczas pracy jest też zimna w dotyku, co znacznie obniża ryzyko oparzenia lub podpalenia. Ponadto jest to typu kuchenek, którego eksploatacja wiąże się z najmniejszymi kosztami. Jedyną wadą jest właściwie konieczność dokupienia specjalnych naczyń lub przynajmniej odpowiednich podstawek. Ten wydatek szybko się jednak zwraca.

Jak wybrać kuchenkę do kawalerki? Sama płyta czy kuchenka z piekarnikiem?

Ostatnia kwestia to typ konstrukcji kuchenki. Jeśli zależy nam na maksymalnej oszczędności miejsca, wybierzmy kuchenkę składającą się z samej płyty. Zaoszczędzimy w ten sposób miejsce, w którym będziemy mogli na przykład zamontować dodatkową szafkę kuchenną. Na taki krok warto zdecydować się przede wszystkim, jeśli z piekarnika i tak korzystamy tylko w celu podgrzewania gotowych dań – w takim wypadku z powodzeniem zastąpi go dużo mniejsza i tańsza kuchenka mikrofalowa.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments