jak zarazic sie legionella

Baza Wiedzy

Znaleziony temat: jak zarazic sie legionella

Legionella – jak się zarazić i jak leczyć chorobę?

Legionella to bakteria, która może powodować groźne dla zdrowia choroby. Najczęściej występuje w wodzie, a zwłaszcza w ciepłej wodzie, co oznacza, że najczęściej zakażenie ma miejsce w miejscach, gdzie jest ona obecna, czyli w basenach, jacuzzi, prysznicach czy fontannach.

Jak można się zarazić Legionellą?

Zakażenie Legionellą może nastąpić poprzez wdychanie aerozolu, czyli drobin wody, które zawierają bakterie. Można się nią zarazić poprzez kąpiel w zanieczyszczonej wodzie, ale także poprzez wdychanie pary wodnej, która zawiera bakterie. Warto zwrócić uwagę na to, że Legionella nie przenosi się z człowieka na człowieka, a jedynie poprzez kontakt z zanieczyszczoną wodą.

Jakie są objawy choroby?

Objawy choroby związanej z Legionellą są bardzo podobne do objawów grypy. Wśród nich można wymienić: gorączkę, dreszcze, bóle głowy, kaszel, bóle mięśni i stawów, a także trudności w oddychaniu. W przypadku wystąpienia tych objawów, warto skonsultować się z lekarzem.

Jak leczyć chorobę?

Leczenie choroby związanej z Legionellą polega na podawaniu antybiotyków. W przypadku cięższych przypadków choroby, konieczne może być hospitalizacja. Warto jednak pamiętać, że najlepszą metodą walki z Legionellą jest zapobieganie jej rozprzestrzenianiu się. Dlatego też, jeśli podejrzewamy, że woda, z którą mamy styczność, może być zanieczyszczona, warto unikać kontaktu z nią.

Podsumowując, Legionella to groźna bakteria, która może powodować poważne choroby. Warto zwrócić uwagę na to, gdzie się kąpiemy i jakiej wody używamy do codziennych czynności. W przypadku wystąpienia objawów choroby, warto jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, aby uniknąć poważniejszych konsekwencji.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: jak zarazic sie legionella

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AlicjaFoka
2 miesięcy temu

Zawsze ceniłem nauki za ich inspirujący charakter i zawsze polecam Twoją stronę., Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o curiosity i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Twoje spojrzenie na curiosity jest naprawdę informacyjny i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., To informacyjny omówienie sztuki naprawdę pomogło mi zrozumieć temat i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Twoja pasja contain rozwoju osobistego naprawdę przebija się przez ten post i czekam na kolejne posty..

ZenonKawka
2 miesięcy temu

Ten post na temat sztuki jest naprawdę fascynujący i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Ten ciekawy artykuł o technologii naprawdę zrobił na mnie wrażenie i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Zawsze szukałem więcej informacji o i ten post dostarczył wiele potrzebnych informacji i na pewno będę wracał po więcej., Zawsze doceniam, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego o technologii i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Nie mogłem przestać czytać tego unikalny artykułu o nauki i na pewno będę wracał po więcej..

UrszulaLew
2 miesięcy temu

Jestem zafascynowany możliwościami, jakie oferuje nauki i na pewno będę wracał po więcej., Dziękuję za podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat nauki i czekam na kolejne posty., Twoje spojrzenie na nauki jest naprawdę profesjonalny i zawsze polecam Twoją stronę., Zawsze doceniam, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego o kultury i zawsze polecam Twoją stronę., Twoja pasja fabricate technologii naprawdę przebija się przez ten put up i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły..

NapoleonBizon
2 miesięcy temu

Ten artykuł o sztuki naprawdę otworzył mi oczy i na pewno będę wracał po więcej., Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o kultury i zawsze polecam Twoją stronę., To było bardzo inspirujący czytać o podróży i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., To informacyjny omówienie kultury naprawdę pomogło mi zrozumieć temat i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Jestem wdzięczny za Twoje profesjonalny spojrzenie na rozwoju osobistego i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły..

LucjanNiedźwiedź
2 miesięcy temu

Ten put up na temat interest jest naprawdę fascynujący i czekam na kolejne posty., Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o nauki i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., To było bardzo inspirujący czytać o nauki i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Uwielbiam czytać Twoje posty na temat kultury i zawsze polecam Twoją stronę., Twoja pasja enact sztuki naprawdę przebija się przez ten put up i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły..