Jak zabezpieczyć wyświetlacz smartfona?

Jak zabezpieczyć wyświetlacz smartfona?

Warto przeczytać

Chwila nieuwagi może kosztować nas naprawdę sporo. Wie o tym każda osoba, której zdarzyło się uszkodzić wyświetlacz w swoim smartfonie. Czasem upadek telefonu nawet z niewielkiej wysokości może oznaczać koszty naprawy sięgające nawet 1500 złotych. Może więc mieć to naprawdę negatywny wpływ na stan domowych finansów. Na szczęście, w dzisiejszych czasach możemy skorzystać z rozwiązań, które pomogą nam zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem.

Ochrona wyświetlacza – dlaczego jest tak ważna?

Podczas codziennego użytkowania smartfona najczęściej występującym nieprzewidzianym zdarzeniem jest jego upadek na twardą powierzchnię. Niezależnie od tego, czy smartfon wypadnie nam z rąk, czy spadnie z niewielkiego stolika, delikatny wyświetlacz może popękać i utrudnić użytkowanie. Popękany ekran smartfona nie tylko zmniejsza widoczność wyświetlanych obrazów, ale również może doprowadzić do dalszych uszkodzeń np. matrycy dotykowej. Szacuje się, że 80% uszkodzeń smartfonów dotyka właśnie ekranów. Dlatego też ochrona wyświetlacza jest dziś w zasadzie koniecznością.

W jaki sposób chronić wyświetlacz przed uszkodzeniem?

Podstawowym sposobem na ochronę wyświetlacza jest oczywiście mechaniczne zabezpieczenie go poprzez przyklejenie idealnie dopasowanej, ochronnej warstwy. Możemy wybierać pomiędzy tańszą folią, która dobrze sprawdza się jako zabezpieczenie przed zarysowaniami w trakcie codziennego użytkowania lub szkłem hartowanym. W przypadku kiedy dojdzie do upadku telefony, szkło sprawdzi się znacznie lepiej i da nam większe szanse na to, że ekran nie ulegnie uszkodzeniu.

Usługa ochrony i naprawy wyświetlacza – na czym polega?

Nie da się jednak ukryć, że nawet w smartfonie zabezpieczonym szkłem hartowanym może dojść do uszkodzenia wyświetlacza. Dlatego też kupując smartfon warto pomyśleć o dodatkowej ochronie. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z nowoczesnej usługi ochrony i naprawy telefonów, która obejmuje również ochronę wyświetlacza. Za stosunkowo niewielką opłatą otrzymujemy pulę do 1000 złotych, która wykorzystana może być na naprawę naszego telefonu w autoryzowanym serwisie. Dzięki temu wyświetlacz może zostać naprawiony całkowicie za darmo lub za niewielką dodatkową dopłatą, a my nie tracimy gwarancji producenta. Ważne jest jednak, żeby zadbać o wykupienie usługi od razu po zakupie nowego telefonu (w przeciągu 30 dni).

Dlaczego to dobry wybór?

Przede wszystkim wykupienie usługi ochrony wyświetlacza jest bardzo proste i nie wymaga od nas wychodzenia z domu. Również w przypadku gdy telefon ulegnie uszkodzeniu – po sprzęt przyjedzie kurier, który odbierze go także z serwisu. Wykupienie usługi może znacznie poprawić nasz komfort korzystania ze smartfona. Nie musimy bowiem obawiać się o jego uszkodzenie. To również spora oszczędność dla domowego budżetu jeśli dojdzie do konieczności naprawy urządzenia.

Podsumowując, jeśli kupujemy nowy smartfon, ochrona wyświetlacza powinna być dla nas priorytetem. Wydając stosunkowo niewiele możemy korzystać ze smartfona swobodnie i w każdych warunkach, jednocześnie nie bojąc się o wysokie koszty naprawy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments