Jak wybrać tani kredyt gotówkowy

Jak wybrać tani kredyt gotówkowy

Internet

Kredyt gotówkowy to taki, który można przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny. Jego specyfika sprawia, że bardzo często jest on zaciągany zarówno w bankach, jak i instytucjach pozabankowych. Osoby, które domowy budżet chcą nim wspomóc, zazwyczaj szukają najkorzystniejszego kredytu gotówkowego. Za taki uznaje się ten z najniższą comiesięczną ratą. Czy faktycznie tak jest? Jak wybrać tani kredyt gotówkowy i gdzie go szukać?

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy to ten bezpłatny. Takich jednak banki nie oferują. Do pożyczonego kapitału doliczają bowiem odsetki i dodatkowe opłaty czy ubezpieczenia. Oznacza to, że do banku trzeba oddawać o wiele więcej, niż się pożyczyło. Nadal jednak można wyszukać korzystne oferty kredytu gotówkowego. Narzędziem, które pozwoli odnaleźć najniższe raty pożyczki, jest ranking kredytów gotówkowych. Jak on działa?

Ranking kredytów gotówkowych jest bezpłatnym narzędziem dostępnym online. Jego zadaniem jest pomoc w wyborze najkorzystniejszej oferty banków i firm pożyczkowych. Pokazuje on aktualne warunki kredytów oparte o parametry wskazane przez osobę wyszukującą np. wysokość kredytu, jaki chce się zaciągnąć. Dzięki rankingowi nie trzeba analizować oferty każdego banku osobno – wszystkie niezbędne dane i informacje są w jednym miejscu. Dodatkowo ranking może segregować oferty tak, aby na początku wskazać najniższe raty pożyczki.

Jak wybrać tani kredyt gotówkowy
Jak wybrać tani kredyt gotówkowy

Policz koszty

Szukając najkorzystniejszego kredytu, można też skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego. Policzy on, jaka będzie wysokość comiesięcznej raty, a także całkowity koszt zaciąganego długu. Aby narzędzie mogło dokonać obliczeń, należy podać podstawowe dane kredytu gotówkowego. To takich zalicza się wysokość pożyczonej kwoty, ilość rat, czas spłaty, oprocentowanie, marża. Ostateczny i rzeczywisty koszt kredytu gotówkowego zostanie podany pod wskaźnikiem RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. W RRSO zawierają się wszystkie opłaty, których żąda bank, a więc nie tylko odsetki, ale i dodatkowe ubezpieczenia, koszty rozpatrzenia wniosku czy opłaty administracyjne.

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy to nie zawsze ten proponujący najniższe raty. Zdarza się, że banki proponują niskie oprocentowanie, a w zamian za to nakładają na klienta szereg wysokich, dodatkowych opłat i obowiązkowych ubezpieczeń. To, dlatego szukając najlepszej oferty, analizując ranking kredytów gotówkowych czy dokonując obliczeń przez kalkulator kredytu gotówkowego, zawsze trzeba patrzeć na całość kosztów. Dzięki temu uniknie się rozczarowania i będzie mogło się realnie ocenić, czy spłacie długu się podoła bez nadwyrężenia domowego budżetu.

Jak wybrać tani kredyt gotówkowy
Jak wybrać tani kredyt gotówkowy

Kredyt z najniższymi ratami – uwaga na stopy procentowe

Kredyt gotówkowy to produkt, który banki zazwyczaj oferują za zmiennym oprocentowaniem. W praktyce oznacza to, że najniższe raty wcale nie muszą być tymi korzystnymi za kwartał czy dwa. Wynika to z tego, że na ich wysokość wpływa zmienne oprocentowanie. Jest ono zależne od stóp procentowych, które ustalane są przez Radę Polityki Pieniężnej. Ta decyduje o ich wysokości i opiera ją na aktualnej sytuacji na rynku finansowym. Stopy procentowe aktualizowane są raz na kwartał. W przypadku ich podwyższenia raty kredytu gotówkowego automatycznie są wyższe.

Więcej informacji o kredytach gotówkowych znajdziesz na bierzgotowke.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments