Jak wybrać rolety zewnętrzne do domu?

Jak wybrać rolety zewnętrzne do domu?

Warto przeczytać

Rolety antywłamaniowe to dobre uzupełnienie zabezpieczeń naszego domu. Wybierając je powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na dopasowanie kolorystyczne względem elewacji, ale także na wiele innych, istotnych czynników technicznych. Dlaczego warto zainwestować w rolety zewnętrzne? Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

1. Rolety zewnętrzne – dlaczego warto w nie zainwestować?

2. Produkcja rolet zewnętrznych – czym powinny się one charakteryzować?

3. Jakich materiałów używa się do produkcji rolet?

4. Na co zwrócić uwagę wybierając rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne – dlaczego warto w nie zainwestować?

Rolety zewnętrzne to nie tylko sposób na ograniczenie dostępu słońca do wnętrza naszego domu lub mieszkania. Jest to przede wszystkim integralna część systemu antywłamaniowego, której nadrzędnym celem jest ochrona naszego M przed nieproszonymi gośćmi. Same w sobie osłony okienne nie są szczególnie pancerne, jednak próba ich zdjęcia lub wyłamania powoduje duży hałas, co ma na celu odstraszyć włamywacza. Dodatkowo z wielu systemów możemy korzystać przy pomocy pilota lub też włączyć je do swojego systemu inteligentnego domu. W zależności od wybranej formy rolet może się zdarzyć, że ich obecność przyjdzie nam zaplanować jeszcze na etapie budowy domu lub przy okazji większego remontu.

Produkcja rolet zewnętrznych – czym powinny się one charakteryzować?

Systemy osłonowe w postaci rolet mają przede wszystkim za zadanie utrudnić dostęp do wnętrza naszego domu. Z tego powodu są one wytwarzane tak, aby pojedyncze płaty zachodziły na siebie i tym samym były bardzo trudne do podważenia. Niektórzy producenci stosują także małe haczyki, które trzymają każdy płat rolety w miejscu i sprawiają, że nie da się jej wygiąć ani uszkodzić bez poświęcenia dużej ilości czasu i narobienia poważnego hałasu. Jeżeli zależy nam na estetyce wykonania i braku widocznej nad oknami skrzynki na zwój rolety, musimy zaplanować ich umieszczenie na etapie budowy lub zdecydować się na remont i przebudowę ram okiennych.

Jakich materiałów używa się do produkcji rolet?

Najczęściej wybieranym do produkcji rolet materiałem jest aluminium. Dzieje się tak dlatego, że jest ono lekkie, choć jednocześnie wytrzymałe, a dodatkowo możemy z niego łatwo produkować części w nietypowych kształtach. Dodatkowo wzmocnione aluminium jest również bardzo wytrzymałe i odporne na zadrapania, przebicie i tym podobne działania, których mógłby próbować włamywacz. RoletyAlu – producent rolet wykorzystuje ten materiał także do wytwarzania antywłamaniowych bram garażowych, które pełnią tę samą funkcję i także zabezpieczają nasz dom przed intruzami.

Na co zwrócić uwagę wybierając rolety zewnętrzne?

Wybierając rolety powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby do ich produkcji wykorzystano najlepsze możliwe materiały. Podstawowym wyposażeniem systemu będą rolety oraz system umożliwiający sterowanie nimi, najczęściej na pilota. Jeżeli chcemy włączyć rolety i bramę garażową do systemu inteligentnego zarządzania domem, warto powiedzieć o tym producentowi lub dostawcy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Kolejną istotną kwestią jest umieszczenie skrzynki. Jeżeli nie chcemy dokonywać zmian w ramach okiennych, możemy zdecydować się tylko na skrzynkę umieszczaną nad oknem, natynkowo. W przypadku elementów wpuszczanych w elewację konieczne może być wykonanie ich w trakcie budowy lub rozebranie elementów okna, by móc wkomponować skrzynkę w ścianę nad nim. Takie rozwiązanie jest bardziej estetyczne, jednak z drugiej strony będzie nas więcej kosztować.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments