Jak wybrać drona dla początkującego?

Jak wybrać drona dla początkującego?

Prasóweczki Promocja i Reklama

Drony są coraz chętniej kupowanym urządzeniem, zwłaszcza jeśli chodzi o użytkowników w wieku od dwudziestu do czterdziestu lat.

Młodsi widzą w nich źródło doskonałej zabawy, a starsi konsumenci, możliwości choćby nakręcenia idealnego filmu, dokumentującego wspomnienia z wakacji. Sama oferta dronów na rynku jest bardzo zróżnicowana i możemy tutaj znaleźć modele za kilkaset i kilka tysięcy złotych.

Czym jednak kierować się przy wyborze, jeśli jesteśmy zupełnym amatorem i nigdy nie kierowaliśmy dronem?

Dron rekreacyjny dla amatora

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rodzajów dronów rekreacyjnych, zarówno uznanych producentów, jak i też tanich produktów, które nie są sygnowane żadną marką. Na wstępie odrzućmy te ostatnie. Jeśli nie jesteśmy w stanie zweryfikować danej firmy, czy dowiedzieć się nawet z Internetu, jakimi zaletami i wadami obarczony jest dany produkt, to najczęściej mamy do czynienia z tandetą, która w najlepszym przypadku może jedynie udawać drona.

Brak oznaczeń firmowych niesie ze sobą też inne zagrożenia. W przypadku osób początkujących często zdarzają się wypadki rozbicia drona. Kiedy nie wiemy kto wyprodukował nasz model, lub jest to nieznana bliżej nikomu firma krzak, to trudno będzie zdobyć potrzebne części zamienne, takie jak śmigła, silniczki, akumulatory. Części zamienne od innych quadrocopterów przeważnie nie pasują do tego typu produktów, wykonywanych po najniższych kosztach i zwykle niskiej jakości.

Dlatego należy mieć pełną świadomość, że na kupno drona będziemy musieli wydać pewną sumę pieniędzy i nie chodzi tutaj oczywiście o to, żeby kupować najdroższy model na rynku Byłoby to wręcz niewskazane z racji na nasze niskie kompetencje w zakresie pilotowania urządzenia.

Jednak warto kupić już średniej klasy model, który po prostu spełni nasze oczekiwania i przede wszystkim będzie miał funkcje, które ułatwiają amatorom sterowanie urządzeniem.

Drony wysokiej jakości

W tym celu rozejrzyjmy się za urządzeniami nowszymi, które mają bogatsze funkcje i lepiej pozwalają się sterować. Obecna aktualnie na rynku trzecia generacja dronów jest zaopatrzona w wiele funkcji ułatwiających pilotaż początkującym. Niektóre funkcje są tu już takie same lub podobne jak w dronach profesjonalnych. Dzięki temu łatwiej nam będzie później przesiąść się w bardziej zaawansowany sprzęt i skorzystać z jeszcze większej ilości funkcji użytkowych.

Dla osób początkujących wskazane są choćby funkcje zawisu, które pozwalają „zatrzymać” drona na pewnej wysokości. Wykorzystywany jest tutaj czujnik barometrycznego ciśnienia. W zależności od marki włącza się, gdy w trakcie lotu puścimy drążek gazu, lub wciśniemy dedykowany przycisk. Bardzo pożyteczna jest także funkcja włączenia uniwersalnego czujnika orientacji. Jej włączenie pozwala nie zastanawiać nam się, w jakim położeniu jest w danej chwili urządzenie. Polecenia z nadajnika będą przekazywane bowiem tak samo skutecznie, bez względu na to, jak obrócony jest dron.

Koniecznie należy też zadbać o to, żeby w urządzeniu była funkcja powrotu do operatora. W wielu sytuacja okazuje się najważniejszą funkcja ratującą model przed rozbiciem. Jeśli dron jest w zasięgu, to po wciśnięciu przycisku w radiu, wraca do miejsca, gdzie jesteśmy z nadajnikiem.

Artykuł powstał przy współpracy z MegaDron.pl
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments