Jak skutecznie zabezpieczyć swój materac?

Jak skutecznie zabezpieczyć swój materac?

Aktulności

Wybór właściwego materaca jest bardzo istotną kwestią – to w dużej mierze właśnie od niego zależy wygoda snu. Jednak jeśli już komuś udało się wybrać odpowiedni materac, nie może zapominać o reszcie stosownych dodatków, które są dostępne. Kupujący skupiają się zatem na wyborze pościeli i prześcieradeł – ale nie wszyscy decydują się na zakup ochraniacza na materac. Czym on dokładnie jest, od czego może chronić i czy warto do mieć? Wyjaśniamy!

Ochrona Twojego materaca

Im droższy był materac, tym bardziej nam zależy na jego odpowiedniej ochronie. W trakcie użytkowania może zaś dojść do wielu nieprzewidzianych sytuacji – a przecież materac jest zazwyczaj zakupem na lata. Skoro nie przewidujemy jego szybkiej wymiany na inny, lepiej od razu zainteresować się zakupem specjalnego ochraniacza.

Zwykłe prześcieradło raczej nie wystarczy, gdyż przepuszcza brud, choćby nawet ograniczał jego przedostawanie się. Tymczasem materaca przecież nie wypierzemy w pralce! Można go oczywiście wyczyścić, ale jest to utrudnione, a przy tym pochłania dużo czasu i może nam nie udać się pozbyć plamy.

Możliwe również, że zbyt mocne czyszczenie w jakiś sposób uszkodzi materac – wszystko uzależnione jest od tego jakie jego oczyszczanie jest wskazane i czy do tych instrukcji się stosujemy. Dlatego właśnie warto mieć ochraniacz na materac – przedłuża się wówczas jego trwałość!

Do pokoju dziecięcego

Ochraniacz na materac jest polecany zwłaszcza do pokoików dziecięcych oraz ogólnie do dziecięcych łóżeczek. Wówczas istnieje szczególne ryzyko, że materac zostanie w jakiś sposób zbrudzony i stosowna ochrona jest jak najbardziej wskazana. Jednak taka ochrona polecana jest także osobom, które mają w domu zwierzęta, albo które lubią jeść w łóżku.

Ochraniacze są łatwe w czyszczeniu, ponieważ wystarczy je ściągnąć i włożyć do pralki. Co jakiś czas możemy więc sobie zapewnić świeży ochraniacz – a materac który jest przez niego chroniony przez cały ten czas zachowuje czystość.

Jaki ochraniacz wybrać?

Dostępnych jest wiele ochraniaczy, które rzecz jasna przede wszystkim musimy dostosować do wielkości samego materaca. Wszystko należy idealnie wymierzyć, żeby uniknąć sytuacji, gdy ochraniacz jest zbyt obszerny, albo w ogóle nie wejdzie na materac.

Na szczęście w tej chwili mamy naprawdę spory wybór – i to zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych (jak selene.pl). Każdy zatem z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla swojego łóżka.

Wybierając, należy jednak kierować się i innymi czynnikami – w tym między innymi:

  • wodoodpornością produktu (nie wszystkie ochraniacze posiadają tą cechę, a jest ona bardzo ważna, jeśli materac ma być w pełni chroniony na przykład przed zalaniem przez wypijaną w łóżku kawę czy herbatę)
  • możliwościami jego czyszczenia
  • sposobem zakładania (dostępne są na przykład ochraniacze zasuwane, albo zakładane w formie przypominającej prześcieradło z gumką – jest w czym wybierać)
  • ceną (na ten aspekt zwraca uwagę większość konsumentów, przy czym nie wybierajmy ochraniacza tylko dlatego, że jest tani).
Artykuł powstał we współpracy z selene.pl
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments