Jak przebiega makijaż permanentny?

Jak przebiega makijaż permanentny?

Aktulności

Codzienne wykonywanie makijażu to czynność niezwykle czasochłonna. Trudno się więc dziwić, że coraz więcej pań decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego, nazywanego również trwałym lub konturowym. Usługa to polega na wprowadzeniu pod skórę barwników na bazie naturalnych składników.

Przygotowania do zabiegu

Metoda ta przypomina tatuowanie, jednak pigment wprowadzany jest znacznie płycej w skórę, dlatego efekt nie jest wieczny i utrzymuje się od jednego do dwóch lat. Najczęściej kobiety decydują się na makijaż permanentny brwi. Rzadziej wykonuje się konturowanie oczu i ust. Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzana jest konsultacja. Jej celem jest omówienie przebiegu wykonywanych czynności, a także wykrycie ewentualnych przeciwwskazań.

Na tym etapie wykonywany jest także próbny rysunek, którego celem jest wizualizacja docelowego efektu. Klientka we współpracy ze specjalistką dokonuje wyboru kolorów, a także kształtu brwi.

Pigmentacja brwi, oczu lub ust

Po akceptacji rysunku próbnego można przystąpić do zasadniczej części zabiegu. Żeby zminimalizować ból, który może pojawić się w trakcie wprowadzania pigmentu, stosuje się znieczulenie w kremie, które zaczyna działać po 15-20 minutach od momentu naniesienia na skórę. Jeśli chodzi o brwi, klientki mają do wyboru dwie metody, a mianowicie metodę cieniowania lub włoskową. Wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji każdej klientki.

W przypadku wykonywania makijażu na ustach zaleca się stosowanie barwy nieco ciemniejszej od koloru naturalnego. Kreski na powiekach wykonuje się zwykle kolorem czarnym lub brązowym. W zależności obszaru, na jakim wykonywany będzie makijaż permanentny, czas trwania zabiegu może wynosić od jednej do trzech godzin.

Koszt wykonania makijażu uzależniony jest przede wszystkim od zakresu wykonywanych czynności, stosowanej techniki, a także renomy gabinetu kosmetycznego. Klientki decydujące się na pigmentację ust, muszą liczyć się z wydatkiem na poziomie 1500 zł. Konturowanie oczu i brwi kosztuje od 1000 zł do 1500 zł.

Pielęgnacja makijażu

Tuż po wykonaniu zabiegu barwnik ma bardzo intensywny kolor, który blednie w ciągu 4-5 dni. Po dwóch dniach od wykonania pigmentacji skóra zaczyna się złuszczać i pokrywać strupkami. Jest to naturalny proces gojenia, który nie powinien niepokoić. W celu jego przyspieszenia zaleca się stosowanie odpowiednich preparatów nawilżających.

Proces gojenia się skóry trwa zazwyczaj od czterech do sześciu tygodni. Kiedy wszystkie strupki odpadną, klientka umawia się na drugą wizytę. Druga wizyta ma charakter uzupełniający, a w trakcie jej trwania odbywa się korekta, czyli dopigmentowanie. Dzięki temu możliwe jest usunięcie widocznych ubytków barwnika i uzyskanie naturalnego efektu. Trwałość makijażu permanentnego uzależniona jest od wielu czynników.

Do najważniejszych należą typ i kondycja skóry, jakość stosowanych barwników, a także umiejętności osoby wykonującej zabieg. W celu zachowania intensywności koloru zaleca się systematyczne uzupełnianie barwnika raz w roku.

Artykuł powstał przy współpracy z centrumpolaszek.pl
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments