Jak działa oczyszczacz powietrza?

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Warto przeczytać

Domowe oczyszczacze powietrza stają się coraz popularniejszymi sprzętami w naszych domach i mieszkaniach. Filtr powietrza do domu ma bez wątpienia pozytywne działanie na nasze drogi oddechowe i ogólny stan zdrowia. W dobie pandemii, gdy tak wiele czasu spędzamy w domach, jakość naszej pracy i wypoczynku możemy dostosować jak najbardziej pod własne preferencje. Oczyszczacz powietrza na smog i drobnoustroje działa doskonale. Jakie są inne korzyści z używania oczyszczacza?

Domowe oczyszczacze powietrza – ulga dla alergików

Osoby ze skłonnościami do alergii wziewnych – na sierść zwierząt, kurz i pyłki roślin – mogą dzięki oczyszczaczom powietrza odetchnąć z ulgą. Domowy oczyszczacz powietrza dzięki filtrowi podstawowemu, wstępnemu, świetnie wyłapuje większe zanieczyszczenia takie jak kłębki kurzu i sierści oraz zarodniki roślin unoszące się w mieszkaniu i nie pozwala im docierać do dróg oddechowych domowników.

Filtr powietrza do domu zapewnia spokojny sen osobom, które zwykle w ciągu nocy budzą się z powodu podrażnionej śluzówki nosa i gardła. Czyste powietrze w sypialni, pozbawione kurzu, roztoczy i pyłu, zapewnia komfort snu i wypoczynku. Opcja nocnego trybu, możliwa do włączenia w oczyszczaczach powietrza Samsung, sprawia, że oczyszczacz pracuje tak cicho, jak szept, z głośnością jedynie około 20 decybeli. Domowy oczyszczacz powietrza w trybie nocnym wyłącza też wszelkie kontrolki, sprawiając, że światło nie zaburza naszego snu.

Filtr powietrza do domu = dom wolny od smogu

Oczyszczacz powietrza na smog działa dzięki filtrowi HEPA o strukturze bardzo dokładnie wyłapującej cząsteczki najdrobniejszych pyłów oznaczanych symbolami PM 2,5 i PM 10, zwanych pyłami zawieszonymi. Te główne składniki smogu wykazują bardzo destrukcyjne działanie na nasze płuca i inne organy, mogą nasilać objawy astmy i alergii, ochrona przed nimi jest niezbędna. Jest to istotne zwłaszcza w miesiącach, gdy jakość powietrza jest znacznie pogorszona z powodu intensywnego spalania węgla i innych opałów oraz w miastach charakteryzujących się intensywnym ruchem samochodowym. Aplikacje mobilne do monitorowania jakości powietrza na podstawie odczytów ze stacji badawczych pomagają ustalić, kiedy lepiej zrezygnować z wietrzenia mieszkania i spacerów, zwłaszcza z małymi dziećmi. Inteligentny domowy oczyszczacz powietrza zapewnia zdrowe dla dziecka powietrze w domu. Wiele nowoczesnych oczyszczaczy powietrza samodzielnie monitoruje jakość powietrza w otoczeniu i w zależności od potrzeb zwiększa lub zmniejsza moc swojego działania. Blokada rodzicielska na oczyszczaczu nie pozwoli na zmianę jego ustawień przez ciekawskie pociechy. Dodatkowa funkcja sterowania przez aplikację mobilną w oczyszczaczach Samsung sprawia, że domowy oczyszczacz powietrza można włączyć zdalnie, będąc poza domem, by wrócić do mieszkania pełnego zdrowego, rześkiego, oczyszczonego powietrza dobrego dla naszych płuc i ogólnego zdrowia. Domowy oczyszczacz powietrza to inwestycja na lata zdrowego oddychania i dobrego samopoczucia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments