Jak dobrze wypaść na filmie weselnym? Porady kamerzysty!

Jak dobrze wypaść na filmie weselnym? Porady kamerzysty!

Aktulności

Film weselny to pamiątka na całe życie – jeśli wypadamy na nim źle to nie dość, że film będzie powielany wśród rodziny to jeszcze niechętnie będziemy wracać do tego typu wspomnień. Warto wiedzieć, jak świetnie wypaść na filmie weselnym, tak aby cieszyć się nim jako wspaniałą pamiątką tego pięknego dnia oraz całonocnej zabawy, którą chętnie będziemy chwalili się wśród rodziny i znajomych. Poznaj triki, które sprawią, że każdy film weselny z Twoim udziałem będzie udany!

Jak dobrze wyglądać na filmie weselnym? Sprawdź kilka porad od profesjonalnego kamerzysty!

Bez względu na to, czy na weselu i ślubie grasz główną rolę, czy może jesteś członkiem dalszej rodziny – na pewno w którymś momencie znajdziesz się na filmie z tego pięknego dnia. Nie uciekaj przed kamerą! Jeśli poznasz poniższe sposoby na to, by dobrze wypaść na takim filmie, zyskasz pewność siebie i przestaniesz martwić się obecnością kamer. Filmowanie wesela to fajna przygoda i dobra zabawa, dlatego warto właśnie w taki sposób podchodzić do swojego „występu” na filmie lub klipie weselnym!

  1. To wielki dzień Państwa Młodych! – trzeba pamiętać, że ślub i wesele to dzień świeżych małżonków. To oni są głównymi postaciami, które pojawiają się na filmie weselnym, goście tworzą natomiast tło dla ich miłości i ukazują, jak świetnie bawią się na przyjęciu. Nie ma mowy o tym, by ktokolwiek zabierał przed kamerą miejsce, należące do młodych. Żadna postać wpychająca się przed kamerę, usiłująca pokazać się na siłę nie będzie wyglądać dobrze i o tym trzeba pamiętać! Spokojnie czekajmy na swoją kolej, kamerzysta na pewno nie zapomni o każdym gościu, a zabieranie głównego miejsca świeżo poślubionym małżonkom jest mało eleganckie.
  2. Postaw na naturalność – chyba najważniejsza przy kręceniu filmu ślubnego jest naturalność osób, które się na nim pojawią. Tu niestety nie ma na to żadnego wpływu kamerzysta – od nas samych zależy, jak będziemy się zachowywać. Spokojne, luźne zachowanie, naturalne ruchy i uśmiechy – to wszystko sprawi, że klip ślubny uzyska niepowtarzalny urok. Niestety, jeśli robimy coś na siłę, nawet gdy bardzo chcemy, na pewno nie wygląda to naturalnie. Sztywno siedzące przy stole osoby i sztuczne pozy mogą sprawić, że film ślubny będzie materiałem…. o którym każdy szybko będzie chciał zapomnieć!
  3. Przekaż kamerzyście swoje inspiracje – kamerzysta to też człowiek i zależy mu na tym, by jego materiał wyglądał jak najlepiej. Każdy kamerzysta weselny bardzo ceni sobie uwagi, a także chętnie poszukuje inspiracji, przekazywanych przez gości weselnych lub Parę Młodą. Masz pomysł na ciekawe ujęcia które sprawią, że film z wesela może być niepowtarzalny? Porozmawiaj z kamerzystą i przedstaw swoje racje – dzięki temu film weselny może wypaść świetnie, a przecież masz tylko jedną okazję, by przedstawić swoje pomysły i wprowadzić je w życie!
  4. Postaw na oryginalność! Jeśli chcesz mieć niezapomnianą pamiątkę z ceremonii zaślubin i z przyjęcia, postaw na oryginalność. Kierując się inwencją i własną kreatywnością, postaw na niestandardowe rozwiązania, które na filmie ślubnym dadzą świetny efekt. Może nietypowa sceneria, oryginalne zabawy weselne czy zaskakująca atrakcja dla gości? Na filmie z całą pewnością takie nietypowe rozwiązania okażą się strzałem w przysłowiową dziesiątkę.
  5. Nie przejmuj się wpadkami! Nie przejmuj się obecnością kamerzysty, nawet jeśli popełnisz jakąś gafę. Wpadki przecież zdarzają się każdemu – najlepiej będzie, jeśli obrócisz to w żart i uśmiechniesz się – pomoże w tym luźna atmosfera i bezstresowe podejście. Już sam ślub jest sytuacją bardzo stresującą, dlatego najlepiej nie zwracać uwagi na kamery i udawać, że przecież nic złego się nie stało. Zresztą każda wpadka to nie koniec świata, a umiejętne obrócenie jej w żart może przywoływać uśmiech za każdym razem, gdy będziesz oglądać ślubny film.
Jak dobrze wypaść na filmie weselnym? Porady kamerzysty!
Jak dobrze wypaść na filmie weselnym? Porady kamerzysty!

Film ślubny to nic strasznego!

Para Młoda w dniu ślubu ma na głowie tyle spraw, że naprawdę bardzo często zapomina o obecności kamerzysty. Bardziej przejęci są tym faktem goście, którzy muszą pamiętać, iż w dniu ślubu swoich bliskich wcale nie są na pierwszym miejscu. Tak naprawdę film ślubny nie jest niczym strasznym, dlatego podejście do niego na luzie i z uśmiechem gwarantuje fajną i ciekawą pamiątkę, do której chętnie będziemy powracać. Im więcej własnej kreatywności wprowadzimy, tym lepszą zabawę ukażemy na ślubnym filmie. Warto również poprosić kamerzystę o zmontowanie ślubnego klipu, który jest kilkuminutową zapowiedzią tego, co działo się na ślubie i weselu. Do klipu wybiera się najlepsze, najciekawsze momenty, które są świetnym skrótem całej zabawy i idealnie nadają się do rozesłania znajomym poprzez media społecznościowe.

Przygotowanie artykułu:
KapitanKamera.pl – profesjonalne wideofilmowanie wesel, ślubów i innych uroczystości.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments