Jak długo się czeka na odszkodowanie w UK? Od czego to zależy?

Jak długo się czeka na odszkodowanie w UK? Od czego to zależy?

Promocja i Reklama

Jeśli ktoś jest poszkodowany w wyniku zdarzenia losowego w UK, przysługuje mu prawo do ubiegania się o odszkodowania. Kwoty, o jakie można walczyć, są często znacznie wyższe niż te, jakie za takie samo zdarzenie można dostać w Polsce. Sama wysokość odszkodowania i czas oczekiwania na zakończenie sprawy, są różne.

Wszyscy, którzy rozpoczynają starania o odszkodowanie, zastanawiają się nad tym, kiedy mogą liczyć na pieniądze. Niestety nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, a czas oczekiwania jest zależny od szeregu czynników.

Co wpływa na czas oczekiwania na wypłatę odszkodowania?

Każde zdarzenie losowe jest inne – dochodzi do niego w innych warunkach, inne jest otoczenie, kto inny bierze w nim udział. Jest to ważne, bo nie zawsze można jednoznacznie sprecyzować, po czyjej stronie leży wina. Zdarza się też, że sprawca nie przyznaje się do winy lub ucieka z miejsca zdarzenia. To wszystko ma wpływ na długość całego procesu starań o odszkodowanie. Poza tym można zauważyć, że inny jest czas oczekiwania po wypadku samochodowym, niż w pracy. Może to być kilka miesięcy, ale też kilkanaście i więcej. Sprawy się wydłużają zwłaszcza wtedy, kiedy trafiają na salę sądową, a ubezpieczyciel nie chce wypłacić odszkodowania.

Odszkodowanie za wypadek samochodowy

W wypadku samochodowym najczęściej są jakieś osoby, które doznały uszczerbku na zdrowiu. To z kolei wymaga zorganizowania komisji lekarskiej. W przypadku, kiedy poszkodowany nie ma poważnych urazów termin komisji to kilka miesięcy po wypadku, ale przy poważnym uszczerbku najczęściej czeka się, aż stan zdrowia się poprawi. Dopiero po wydaniu decyzji przez komisję, można dostać odszkodowanie.

Odszkodowanie za wypadek w pracy

Tutaj kluczowe jest to, czy pracodawca przyznaje się do winy. Jeśli od razu jest to jednoznaczne, to sprawa trwa zaledwie 2-3 miesiące. Jednak są sytuacje, w których przełożony usiłuje udowodnić winę poszkodowanego, a to nieraz kończy się na sali sądowej. Sprawy te rozgrywają się bardzo długo.

Czy można to przyspieszyć?

Wspomniane wyżej okoliczności są kluczowe. Jeśli jednoznacznie wszystko przemawia na korzyść poszkodowanego, odszkodowanie można uzyskać szybciej. Aby sprawy przybrały jeszcze bardziej pomyślny obrót i przebiegały sprawniej, można zgłosić się do Insito Odszkodowania. Konsultanci nie tylko po polsku dadzą pełne instrukcje, jak należy postępować, ale pomogą poprowadzić całą sprawę.

Trzeba pamiętać, że aby uzyskać odszkodowanie, konieczne jest wykazanie, że zdarzenie nie było z winy poszkodowanego. Dlatego też potrzebna jest obszerna dokumentacja. Fachowcy od odszkodowań przez swoje doświadczenia wiedzą, na co dokładnie zwrócić uwagę. W ten sposób można zebrać więcej dowodów, a to daje szanse na szybsze postępowanie. Kolejną rzeczą jest to, że nie znając dobrze przepisów, poszkodowany może podpisać zupełnie nieświadomie coś, co działa na jego niekorzyść, a później wycofanie się z tego lub wyprostowanie wymaga czasu. I ponownie, trafiając pod opiekę kogoś, kto się na tym zna, można tego uniknąć. Samo wypełnianie dokumentów i formalności, też będzie przebiegać sprawniej.

Artykuł powstał we współpracy z Insito-odszkodowania.uk
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments