Inteligentny dom - co to takiego?

Inteligentny dom – co to takiego?

Promocja i Reklama

Na wielu forach internetowych pojawiają się wpisy – inteligentny dom – co to takiego? Jeśli interesujesz się tą tematyką, to koniecznie zapoznaj się z treścią poniższego artykułu i dowiedz się, jakie budynki zaliczane są do kategorii inteligentnych.

Inteligentny dom to temat, który interesuje wiele osób rozważających zakup działki i budowę własnej nieruchomości. Inteligentny dom jest określeniem takiego budynku, który z technologicznego punktu widzenia, znajduje się na dużo wyższym poziomie, niż tradycyjne domy mieszkalne. Oznacza to, iż inteligentny dom jest, nie tylko wyposażony w nowoczesne urządzenia, ale również jest zaprojektowany w sposób efektowny i funkcjonalny. Smart home to zbiorcza nazwa dla wszystkich systemów i urządzeń, tworzących automatykę domową. Innymi słowy, inteligentny dom jest takim budynkiem, w którym korzystający z niego użytkownicy mają do dyspozycji sieć połączeń, umożliwiającą obsługę poszczególnych sprzętów i urządzeń, stanowiących jego wyposażenie. Podstawą inteligentnego domu jest stworzenie elektronicznego systemu, który może być sterowany zdalnie przez właściciela i użytkowników danego budynku mieszkalnego. Taka sieć pozwala na pełną kontrolę działania poszczególnych urządzeń w pomieszczeniach.

Inteligentny dom – co to takiego i jak są zasady jego funkcjonowania?

Stworzenie inteligentnego domu, wbrew pozorom, nie jest działaniem wymagającym korzystania z bardzo złożonej i skomplikowanej technologii. Dzięki rozwojowi techniki wszystkie systemy, jakie składają się na prawidłowe funkcjonowanie inteligentnego domu, można kontrolować przy pomocy kilku urządzeń. Posiadając smartfona domownicy są w stanie na przykład:

  • kontrolować temperaturę w pomieszczeniach,
  • ustawiać natężenie oświetlenia,
  • uruchamiać zraszacze na trawnikach,
  • włączać i wyłączać poszczególne sprzęty domowe, podłączone do gniazdek elektrycznych.

Inteligentny dom umożliwia podgląd każdego pomieszczenia, a także monitoring podjazdu czy ogrodzenia. Wszystkimi czynnościami można sterować zdalnie, zarówno przy pomocy telefonu komórkowego z systemem Android czy Mac, jak również laptopa i komputera stacjonarnego.

Smart Home – dostosuj go do swoich potrzeb

Zaawansowana technika, wykorzystywana przy projektowaniu Smart Home sprawia, iż właściciel takiego budynku może również monitorować to, co dzieje się w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki temu, może bez przeszkód wyjechać na kilkudniowy urlop czy udać się do szpitala, bez obawy o to, że w czasie jego nieobecności w domu wybuchnie pożar czy też nastąpi tragiczne w skutkach zwarcie instalacji elektrycznej lub zalanie wodą spowodowane pęknięciem uszczelki doprowadzającej wodę do pralki automatycznej. Inteligentne domy posiadają także ochronę przeciwwłamaniową i przeciwpożarową, co sprawia, że są to budynki o maksymalnym stopniu bezpieczeństwa.

Tworzenie koncepcji inteligentnego domu dla konkretnego klienta ma na celu zmaksymalizowaniu jego funkcjonalności oraz podniesieniu komfortu mieszkania. Domy inteligentne to już nie futurystyczna przyszłość a bardzo realna teraźniejszość.

Pomoc w opracowaniu: http://dg-systems.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments