Hurtownia Sped Sp. J. - łożyska oporowe dla przemysłu

Hurtownia Sped Sp. J. – łożyska oporowe dla przemysłu

Warto przeczytać

Potrzebujesz łożyska, które zagwarantuje precyzję przy przenoszeniu sił osiowych? Nie wiesz, który wariant wybrać? Koniecznie sprawdź łożyska oporowe!

  1. Łożyska oporowe – krótka charakterystyka
  2. Zastosowanie łożysk wzdłużnych
  3. Tanie łożyska oporowe – wrocławski dystrybutor

Łożyska toczne dzieli się według różnych kryteriów. Najpopularniejsze dotyczy oczywiście kształtu elementów tocznych. Jednakże często również stosuje się podział ze względu na rodzaj obciążenia, jaki dane łożysko może przenosić. I tym samym wyróżniały łożyska poprzeczne lub wzdłużne. O ile poprzeczne są z reguły znane, o tyle wzdłużne bywają mniej popularne. Dlatego dziś nieco o nich opowiemy.

Łożyska oporowe – krótka charakterystyka

Łożyska oporowe – inaczej wzdłużne – to modele, które przenoszą tylko i wyłącznie siły wzdłużne, zwane również osiowymi. Dostępne są w różnych wariantach. Najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane to łożyska kulkowe jedno- lub dwukierunkowe. Jednokierunkowość oznacza, że mechanizm przenosi siły osiowe w jednym kierunku, natomiast dwukierunkowe w obu kierunkach. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://sped.pl/kategorie/lozyska/.

Oprócz modeli kulkowych na rynku można znaleźć także łożyska baryłkowe wzdłużne. Wśród cech charakterystycznych tego rozwiązania wyróżniamy wysoki poziom nośności. Doskonale radzą sobie w ekstremalnych warunkach pracy. Bieżnia w podkładce obudowy ma kulisty kształt co sprawia, że łożysko baryłkowe jest jednocześnie łożyskiem wahliwym.

Obok modeli kulkowych i baryłkowych, również łożyska walcowe i igiełkowe są dostępne w wariancie wzdłużnym. Są dosyć podobne do mechanizmu kulkowego, jednakże każdy wariant jest rozwiązaniem jednokierunkowym. Ilość rzędów nie ma na ten parametr żadnego wpływu.

Zastosowanie łożysk wzdłużnych

Odpowiednio dobrane łożysko oporowe montowane jest głównie w maszynach rolniczych. Wariant baryłkowy najczęściej można spotkać w branży wydobywczej czy hutniczej. Kulkowe skośne świetnie sprawdzają się w przemyśle obrabiarkowym.

Łożyska wzdłużne są świetnym rozwiązaniem dla aplikacji wymagających. Szczególnie jeśli od łożysk oczekuje się zdolności uzyskiwania wysokich obrotów przy jednoczesnym przenoszeniu dużych obciążeń osiowych. Łożysko oporowe znajdzie zastosowanie w wielu miejscach – wystarczy tylko dobrać odpowiedni model do wymagań maszyny i warunków otoczenia.

Tanie łożyska oporowe – wrocławski dystrybutor

Wrocławska firma Sped jest na rynku od ponad 20 lat. Asortyment, którym dysponuje, był rozbudowywany latami i dziś może pochwalić się kompleksową ofertą dedykowaną branży utrzymania ruchu. Jako dystrybutor łożysk tocznych jest w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania, dostosowane do niemalże każdej aplikacji. Wieloletnia obecność na rynku sprawia, że oprócz bogatej oferty, pracownicy mają ogromne doświadczenie i szeroką wiedzę. Jeśli nie jesteś pewny swojego wyboru, koniecznie skorzystaj z pomocy ekspertów z hurtowni Sped!

W ofercie hurtowni Sped znajdziesz każde łożysko zarówno toczne, jak i ślizgowe w różnych wariantach. Firma dysponuje także sprawdzonymi łożyskami oporowymi, zarówno renomowanych marek, jak i od mniej znanych, ale również cenionych producentów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments