Gry planszowe i karciane- nowy trend?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Ostatnio wiele się słyszy o grach planszowych – które jak to się mówi – przezywają drugą młodość. Czy faktycznie to czas świetności planszówek?

Jako autorzy bloga na temat gier planszowych zauważamy jak w ciągu ostatnich lat ten tren niesamowicie się rozwija. Planszówki i wszelkiego rodzaju gry karciane są coraz popularniejsze jako forma spędzania wolnego czasu. W gry planszowe możemy grać zarówno w domu jak i na dworze, spędzając czas wolny np.: na pikniku czy na plaży.

Są to świetne rozwiązania szczególnie dla rodzin z dziećmi, aby zapełnić czas znanej i wszechobecnej nudy, która towarzyszy wielu dzieciom np.: podczas okresu wakacji czy ferii zimowych.

Dodatkowo wiele miejsc publicznych wykorzystuje planszówki, aby urozmaicić i uatrakcyjnić czas popytu gości.

Planszówki w kawiarniach i pubach

Na takie rozwiązania decyduje się coraz więcej kawiarni i restauracji, które nieodpłatnie proponują klientom korzystanie z kart i innych planszówek, aby jak najlepiej uatrakcyjnić czas pobytu gości. Ten trend jest szczególnie powszechny w dużych miastach, jednak z niebywałym entuzjazmem spotyka się to również nawet w mniejszych miejscowościach lub wsiach. Powstają nie tylko kąciki zabaw dla dzieci, z możliwością korzystania z planszówek, ale także staje się to tematem przewodnim wielu miejsc dla dorosłych.

Powstają kawiarnie oparte głównie na grach, co cieszy wiele osób, które lubią taką formę spędzania czasu.

W mniejszych miejscowościach coraz częściej można spotkać lokale, które oferują gościom grę w planszówki, a dodatkowo można napić się tam pysznej kawy czy zjeść ciepły posiłek. Jest to świetne rozwiązanie dla alternatywnej rozrywki, aby spędzić miło czas w gronie rodzinnym w dni wolne. Takie pomysły zyskują na coraz większej popularności.

Wzrost w sprzedaży gier planszowych

Dodatkowo sprzedaje się coraz więcej gier planszowych zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Kilka lat temu taka forma rozrywki spadła na popularności, jednak ostatnimi czasy ludzie coraz częściej odwiedzają takie sklepy stacjonarne. Dodatkowo statystyki sprzedażowe sklepów internetowych pokazują, że coraz większe pieniądze można zarobić zajmując się tym biznesem.

Wskazuje to na fakt, że ludzi zaczyna nudzić technologia, a coraz częściej sięgają do tradycyjnych form spędzania czasu. Wynika to z faktu, iż ludzie posiadają coraz większą świadomość szkodliwości światła niebieskiego, które wytwarzają komputery, tablety czy smartfony.

Mamy dość ekranów – chcemy więcej interakcji z ludźmi

Więcej ludzi zaczyna dbać o swoje zdrowie, wychodzić na świeże powietrze i spędzać wspólnie czas z rodziną. Daje to niezwykłe dochody sklepom z planszówkami i sklepom internetowym.

Dodatkowo na rynku pojawia się coraz więcej propozycji różnych planszówek, co daje większy komfort i możliwość wyboru. Ich dostępność jest łatwa, zatem jej zakup nie stanowi problemu dla potencjalnego klienta.

Planszówki dla dzieci są również często wybierane na prezent m.in. na urodziny, gdyż rodzice chcą dbać o ich rozwój intelektualny, a przede wszystkim odciągnąć od komputera, tableta czy smartfona.

Młodzież równiesz sięga po gry planszowe

Planszówki rodzinne stają się sposobem na spędzenie czasu młodzieży ze starszym pokoleniem.

Plansżówki stają się trendem wśród młodzieży, która często szuka ciekawego zajęcia w dni wolne od szkoły. Tak spędzony czas staje się owocny ze względu na budowanie więzi społecznych, a także ze względu na możliwość rozwijania swojego intelektu i kreatywności. Dodatkowo więcej młodzieży może efektywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, gdyż w większości gry planszowe są małego formatu i można je ze sobą wszędzie zabrać. Warto rozważyć kupno ciekawej planszówki, gdyż nie tylko rozwija to tradycyjny rynek rekreacyjny, ale sprawia niebywałą przyjemność dzieciom i dorosłym. Faktem jest, że często również osoby starsze chcą w ten sposób spędzać czas ze swoimi wnukami dlatego warto zainwestować w interesującą grę planszową, która niesie ze sobą wiele różnych korzyści.

Artykuł napisany przez serwis board-pals.pl

0 0 votes
Article Rating
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

lakier vhs

Gefundenes Thema: lakier vhs Poradnik: Jak samodzielnie lakierować VHS? Lakierowanie jest jednym z najważniejszych etapów renowacji VHS. Dzięki odpowiedniemu lakierowi możemy przywrócić naszemu sprzętowi dawny

Czytaj więcej »

lakier artego

Gefundenes Thema: lakier artego Poradnik: Jak prawidłowo lakierować samochód? Lakierowanie samochodu to jedna z najważniejszych czynności, której należy podjąć się, aby utrzymać nasz pojazd w

Czytaj więcej »

zdjecie-do-paszportu.pl

Strona: zdjecie-do-paszportu.pl kategoria tematyczna: Usługi Zdjecie-do-paszportu.pl to profesjonalna usługa, która umożliwia zamówienie zdjęć do paszportu online. Nasza strona internetowa oferuje szybki i łatwy proces zamawiania,

Czytaj więcej »

frank keane volkswagen

Znaleziony temat: frank keane volkswagen Jak wybrać najlepszy samochód z oferty Frank Keane Volkswagen? Frank Keane Volkswagen to jedna z największych i najbardziej renomowanych firm

Czytaj więcej »

skrzynia mcp

Znaleziony temat: skrzynia mcp Poradnik: Jak naprawić skrzynię MCP? Skrzynia MCP, czyli skrzynia manualna z przekładnią mechaniczną, jest jednym z najważniejszych elementów samochodu. Odpowiada za

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x