Dziennikarstwo – studia, które pomagają otworzyć się na świat?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zawód dziennikarza, choć często niedoceniany, ma duże znaczenie w dzisiejszym świecie. Ludzie lubią być bowiem być dobrze poinformowani i szukają newsów w różnych mediach. Choć nie zawsze są w stanie ustalić ich prawdziwość, to jednak na ogół wierzą mediom. Ważne jest więc, aby dziennikarze weryfikowali przekazywane informacje i dopasowywali je do grupy docelowej. Dziennikarstwo to studia, które rozbudzają ciekawość do świata i pomagają się na niego otworzyć.

Dziennikarstwo – studia, które nauczą cię operować słowem

Choć dziennikarstwo to studia, na które wybierają się przede wszystkim osoby z zacięciem i talentem pisarskim, to nie ulega wątpliwości, że podczas nauki będzie okazja, by podszkolić ten warsztat. Ale dziennikarstwo to nie tylko pisanie – to radiowe i telewizyjne wymaga od nas doskonałej dykcji i nienagannych umiejętności oratorskich. Ważna jest tutaj świadomość głosu; musimy bowiem wiedzieć, jak go modulować i kiedy jest czas na złapanie oddechu.

Umiejętności oratorskie nie są z kolei specjalnie potrzebne dziennikarzom skupiającym się na pisaniu. Ci muszą skoncentrować się na właściwym operowaniu słowem pisanym, gdyż ich teksty będą miały za zadanie zainteresować czytelnika i pozostać w jego pamięci. Dziennikarz przeprowadzający wywiady powinien posiadać szeroko rozwiniętą umiejętność słuchania; musi on wyłapywać te najmniejsze i zarazem najciekawsze niuanse w rozmowach.

Czy warto studiować dziennikarstwo?

Dziennikarstwo to studia, które wbrew pozorom nie są wybitnie łatwe. Studenci, niezależnie od wybranej specjalności, będą musieli wnikliwie poznać techniki komunikacyjne. Ponadto nie ominą ich przedmioty takie jak Public Relations, prawo prasowe czy psychologia społeczna.

Dziennikarstwo jest dobrym wyborem dla osób, które interesują się wydarzeniami na świecie: polityką, gospodarką, ale i sportem czy rozrywką. Po studiach możemy, rzecz jasna, wybrać jedną, konkretną dziedzinę, w której będziemy się specjalizować, jednak w fazie nauki musimy przyjąć wiedzę ogólną, która jest swoistą niezbędną bazą dla całej reszty dziennikarstwa. Studia te bez wątpienia są warte rozważenia, jeśli interesujemy się otaczającym nas światem. Już podczas nauki możemy nabierać doświadczenia, które później okaże się niezbędne w pracy.

A po studiach… wcale nie musisz być dziennikarzem!

Dziennikarstwo to studia, które otwierają przed nami szereg ciekawych możliwości. Wbrew powszechnej opinii, nie tylko osoby po studiach na kierunkach ścisłych mają szansę na dobrą pracę i wysokie zarobki. Po dziennikarstwie można znaleźć równie satysfakcjonującą posadę. Na absolwentów tego kierunku praca czeka nie tylko w szeroko pojętych mediach, ale także w korporacjach (działy Public Relations, piony marketingu), agencjach reklamowych czy mediach społecznościowych – ta ostatnia opcja pozwala na rozwinięcie ciekawej kariery influencera.

Studia dziennikarskie oferują nam wiele ścieżek, a to, którą wybierzemy, zależy wyłącznie od nas. Jedno jest pewne: podczas nauki nabędziemy niezbędne umiejętności operowania językiem i słowem.

0 0 votes
Article Rating
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

koszt wymiany rozrządu

Znaleziony temat: koszt wymiany rozrządu Poradnik: Koszt wymiany rozrządu – jak znaleźć najlepszą ofertę naprawy Wymiana rozrządu to jedno z najważniejszych zadań, które należy wykonać

Czytaj więcej »

Britannia 0325-6197

Nazwa Britannia 0325-6197   Unikalny numer czasopisma:    21335   Nazwa czasopisma:    Britannia 0325-6197   liczba punktów:   20   Przypisane dyscypliny naukowe:  

Czytaj więcej »

Polecane wpisy

15
0
Would love your thoughts, please comment.x