Do czego wykorzystać siatkę zgrzewaną?

Do czego wykorzystać siatkę zgrzewaną?

Promocja i Reklama

W wielu branżach przemysłowych konieczne jest wprowadzenie ulepszeń, dzięki którym można zoptymalizować pracę. Czasami proste rozwiązania dają duże efekty. Doskonałym wyborem w wielu branżach jest siatka zgrzewana. Taka siatka ocynkowana ma naprawdę szerokie spektrum zastosowania. Do czego można ją wykorzystać?

Siatka zgrzewana – co warto wiedzieć?

Siatka zgrzewana wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Jest wysoce odporna na korodowanie, ale też na uszkodzenia mechaniczne. Warto tutaj zwrócić uwagę na specjalnie formowane oczka oraz zgrzewanie drutów w każdym miejscu skrzyżowania. Z tego powodu siatka zgrzewana ocynkowana jest często wykorzystywana w budownictwie, ale również w przemyśle. Wykorzystuje się ją także w branży drzewnej czy hodowlanej. Dużą rolę odgrywa tutaj niezwykle prosty montaż. Jest on szybki. Produkt finalny, który się otrzymuje jest naprawdę mocny. Taką siatkę stalową instaluje się na listwach słupkowych, następnie spina się ją za pomocą klipsów bądź specjalnych kleszczy. Na uwagę zasługuje fakt, że wykorzystując siatkę zgrzewaną na wymiar bez problemu można dopasować ją do rodzaju pracy. Nie trzeba przy montażu stosować żadnych akcesoriów typu obejmy czy napinacze. Z montażem poradzi sobie nawet jedna osoba. 

Gdzie można stosować siatkę zgrzewaną? 

Siatka zgrzewana ma naprawdę duże spektrum zastosowania. Dzięki temu, że jest lekka i łatwa w montażu, a przy tym trwała wykorzystuje się ją w branży hodowlanej, a dokładnie w hodowli zwierząt. Siatka hodowlana nadaje się jako wolier dla ptaków, ale też jako klatka dla brojlerów. Z siatki buduje się również klatki i wybiegi dla zwierząt rzeźnych, a także gołębniki. W przypadku gospodarstw rolnych często występuje problem dużej ilości szkodników, które mogą uszkadzać plony, ale też zarażać zwierzęta hodowlane chorobami. Właśnie z siatki stalowej zgrzewanej buduje się pułapki na szkodniki i co ważne nie są w stanie ich przegryźć. Oczywiście siatkę zgrzewaną wykorzystuję się także w przemyśle. W tym przypadku nie tylko ułatwia pracę, ale też zwiększa bezpieczeństwo. Może być wykorzystana jako zabezpieczenie maszyn produkcyjnych, a także półka siatkowa czy nawet pojemnik transportowy. Można wykorzystać siatki zgrzewane do przechowywania, wykonując z nich duże kosze druciane. 

Ogrodzenia z siatki zgrzewanej – dobry wybór dla wymagających 

Siatka stalowa ocynk wykorzystywana jest w branży budowlanej. W tym przypadku może być stosowana jako element siatki do budowy osłon. Jeżeli prowadzi się firmę zajmującą się remontami, to także siatka jest niezbędna, gdyż można z niej wykonać sufit podwieszany czy ścianki działowe. Co ciekawe siatkę wykorzystuje się również w przypadku budowy urządzeń wentylacyjnych. Siatka ogrodzeniowa zgrzewana to doskonały wybór dla najbardziej wymagających. Otóż można z niej wykonać niezwykle mocne i trwałe ogrodzenia, które są odporne na działanie wilgoci. Do tego jeszcze nie ulegają korodowaniu. Duże znaczenie ma także fakt, że stanowią barierę zabezpieczającą przed gryzoniami, które nie są w stanie jej uszkodzić. Warto jeszcze wiedzieć, że siatka zgrzewana, choć jest bardzo trwała, nie jest wcale ciężka, co stanowi dużą zaletę, ale i wygodę. Dzięki temu niezależnie czy prowadzi się firmę, małą czy dużą, to inwestycja w jej zakup w żadnym wypadku nie obciąża budżetu. To także dobry wybór dla osób prywatnych, które chcą prowadzić hodowlę gołębi czy kur ozdobnych.                   

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments