Dlaczego warto sięgać po wysokiej jakości suplementy i witaminy?

Dlaczego warto sięgać po wysokiej jakości suplementy i witaminy?

Promocja i Reklama

Prowadzisz zdrowy tryb życia i zastanawiasz się, czy warto sięgnąć po wysokiej jakości suplementy i witaminy? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu. Z poniższego tekstu dowiesz się m.in. dlaczego warto sięgać po suplementy, czym różnią się wysokiej jakości suplementy od tych ogólnie dostępnych w aptekach oraz dlaczego nie należy kupować ich bez konsultacji z lekarzem. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego należy sięgać po suplementację?

Suplementy diety to produkty, które mają uzupełniać niedobory witamin, minerałów i innych składników odżywczych w organizmie. Nie zastępują one jednak zrównoważonej diety i zdrowego trybu życia, a jedynie wspomagają nasz organizm. Suplementacja może być przydatna niemal w każdym wieku a szczególnie w sytuacjach, gdy nasze zapotrzebowanie na te substancje wzrasta np. w czasie stresu, chorób, intensywnego wysiłku fizycznego, ciąży, wykrytych niedoborów lub problemów z prawidłowym wchłanianiem witamin i minerałów z pokarmu.

Żyjemy w czasach, w których co druga reklama telewizyjna zachęca do kupna różnego rodzaju suplementów. Problem w tym, że nie wszystkie suplementy diety są jednak takie same. Różnią się one między sobą przede wszystkim składem i jakością. Niektóre z nich mogą zawierać szkodliwe dodatki, barwniki, konserwanty, które nie są obojętne dla zdrowia. Dlatego też wybór producenta suplementów ma ogromne znaczenie. Jednym z nich jest Aliness, o którym wspominamy poniżej.

Co charakteryzuje suplementy i witaminy od Aliness?

Firma Aliness to polska marka, która zajmuje się produkcją wysokiej jakości suplementów i witamin od ponad 10 lat. Nowoczesne produkty od Aliness skierowane są dla całej rodziny. Suplementy diety Aliness wyróżniają się m.in. tym, że:

– są oparte na naturalnych związkach i ekstraktach roślinnych,
– nie zawierają organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO),
– nie zawierają plastyfikatorów,
– spełniają najwyższe europejskie standardy produkcji i bezpieczeństwa,
– są produktami łatwo przyswajalnymi o wysokiej biodostępności dla organizmu,
– są dostępne w różnych formach: tabletki, kapsułki, proszki.

Jakie suplementy produkuje Aliness i gdzie są one dostępne?

W ofercie Aliness znajdziemy szeroki wybór suplementów diety dla różnych potrzeb. Marka Aliness dzięki swojej renomie dostępna jest w wielu aptekach i sklepach z produktami dla zdrowia m.in. alphavit.pl Jej produkty możemy podzielić na kilka, kilkanaście grup:

– witaminy: np. witamina C, witamina D3+K2, witamina B12,
– minerały: np. magnez, cynk, żelazo,
– probiotyki i prebiotyki,
– kwasy tłuszczowe omega-3: np. olej z kryla antarktycznego,
– adaptogeny: np. ashwagandha, rhodiola rosea,
– antyoksydanty: np. kurkuma, resweratrol,
– wspomagające układ odpornościowy, nerwowy, hormonalny, krążenia,
– wspomagające pielęgnację urody, odchudzanie, pamięć i koncentrację.

Dlaczego suplementację powinny poprzedzić badania i wizyta u lekarza?

Zanim zdecydujemy się na suplementację, warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, który oceni nasz stan zdrowia, styl życia i dietę. Powinien też zlecić nam badania krwi i na podstawie ich analizy ocenić poziom witamin i minerałów w organizmie. W razie powstania niedoborów lub nadmiarów wybranych substancji, które mogą wpływać na nasze samopoczucie i funkcjonowanie dobrać właściwą suplementację. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalne zalecenia dla każdego. Kluczowe jest indywidualne zapotrzebowanie na witaminy i minerały, które zależy od wielu czynników, takich jak wiek, płeć, aktywność fizyczna, choroby przewlekłe, przyjmowane leki, stres czy pora roku. Pamiętajmy, że suplementacja to proces. Pierwsze efekty pojawiają się z reguły po minimum 2-3 miesiącach regularnego przyjmowania danego preparatu.

Podsumowanie

Widzisz zatem, że suplementacja to niezwykle istotny, a zarazem ciekawy temat. Lepiej postawić na dobrej jakości suplementy od samego początku aniżeli czekać miesiącami na efekty tanich, łatwo dostępnych preparatów, które mają ładne nazwy i kolorowe opakowanie, ale ich składniki pozostawiają wiele do życzenia. Pamiętajmy też, że najlepsze suplementy diety nie zastąpią nam zrównoważonej diety i aktywnego trybu życia, a jedynie uzupełnią do pewnego stopnia różne braki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments