Czym kierować się przy wyborze gniazdek elektrycznych?

Czym kierować się przy wyborze gniazdek elektrycznych?

Promocja i Reklama

Do dyspozycji masz sporo różnych gniazdek elektrycznych, dzięki temu z łatwością dopasujesz je nie tylko do rodzaju pomieszczenia, ale też do aranżacji wnętrza. Musisz tylko wiedzieć, jakimi zasadami należy się kierować. Dlatego podpowiadamy Ci, jak wybrać odpowiednie gniazdka.

4 zasady wyboru gniazdek elektrycznych

Sposób montażu

Przede wszystkim weź pod uwagę aspekty techniczne, a szczególnie sposób, w jaki należy montować gniazdka. Do wyboru masz modele m.in. natynkowe, które są chętnie wybierane podczas szybkiej wymiany gniazdek czy też odświeżania wyglądu wnętrza. W końcu nie wymaga to tak wielu prac remontowych. Jednocześnie sprawia to, że gniazdka są bardziej widoczne. Kolejnym rodzajem są wersje podtynkowe, czyli maksymalnie ukryte gniazdka, dzięki czemu pozwalają na zachowanie naprawdę nowoczesnego wyglądu wnętrza. Zazwyczaj na ten typ produktów decydują się osoby, które dopiero budują dom lub przeprowadzają gruntowny remont mieszkania.

Liczba gniazdek

O funkcjonalności gniazdek decyduje także liczba gniazdek. Dlatego już na etapie projektowania instalacji elektrycznych musisz nie tylko zastanawiać się, gdzie powinny znajdować się gniazdka, ale również, co do nich podłączysz. Dzięki temu nie będziesz mieć problemów z określeniem tego, jaka liczba wejść jest Ci potrzebna w wybranym miejscu. Do wyboru masz wiele ciekawych opcji – od najprostszych pojedynczych i klasycznych podwójnych modeli, aż po potrójne czy poczwórne opcje.

Dostosowane do miejsca montażu

Zawsze bierz pod uwagę miejsca, gdzie mają znaleźć się gniazdka – w końcu w poszczególnych pomieszczeniach mogą panować nieco inne warunki. Przede wszystkim pamiętaj o tym, jeśli wybierasz modele do łazienki, kuchni, piwnicy lub garażu. Poza tym na zewnątrz zdecyduj się na dobrze zabezpieczone gniazdka – najlepiej z zamykającą się pokrywą. Wtedy woda na pewno nie przedostanie się do środka.

Wygląd dopasowany do aranżacji wnętrza

Zawsze zwracaj uwagę na design gniazdka, który powinien być dopasowany nie tylko do charakteru aranżacji, ale również do pozostałych komponentów instalacji elektrycznych. Dzięki temu z większą łatwością zyskasz spójny wygląd pomieszczenia. Z pewnością pomogą Ci w tym również poszczególne wersje kolorystyczne. Niezwykle popularne są loftowe modele w głębokim, czarnym kolorze. Oczywiście możesz też zdecydować się na prawdziwą klasykę, czyli białe gniazdka. Jeśli masz ochotę na większą elegancję, to wybierz kremowe, złote lub srebrne produkty. One z pewnością zwrócą na siebie uwagę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments