Czy podgrzewacz do butelek jest potrzebny?

Czy podgrzewacz do butelek jest potrzebny?

Internet

Podgrzewacze do butelek to jeden z gadżetów, który ułatwia codzienną opeikę nad maluchem. Dzięki nim można szybko podgrzać wodę, mleko, soczek, a także danie w słoiczku. Jedni uważają go za absolutny must have, inni za zbędne akcesoria. Czy warto kupić pogrzewacz do butelek? I jaki wybrać?

Jak działa podgrzewacz do butelek?

Jak sama nazwa wskazuje, podgrzewacz służy do podgrzewania zawartości butelki np. mleka, wody, herbaty czy inny pokarm w specjalnych słoiczkach.

Niektóre modele nawet rozmrażają, a także pełnią funkcję sterylizatora czy umożliwiają gotowanie na parze. Są to już wtedy urządzenia wielofunkcyjne. Gadżet zapewnia szybkie podgrzanie oraz utrzymanie temperatury.

Co więcej, można ustawić temperaturę 40 stopni, czyli najbardziej zbliżonej do mleka matki. Podgrzewacz jest prosty w obsłudze. Wystarczy, że wlejemy do niego odpowiednią ilość wody, ustawimy temperaturę podgrzania i możemy wstawić butelkę.

W zależności od modelu, podgrzewacz posiada pokrętło lub mały wyświetlacz LCD. Dodatkowo może posiadać różne funkcję :

  • Wyświetlacz LCD,
  • Podtrzymywanie temperatury (termostat). Ta funkcja przydaje się przede wszystkim mamom, których maluszki jedzą w nocy. Dzięki niej woda ogrzewa się do danej temperatury i utrzyma ją,
  • Możliwość zasilania np. w samochodzie
  • Specjalny koszyczek do podgrzewania słoiczków,
  • Alarm dźwiękowy,
  • Inteligentne podgrzewanie – urządzenie samo ocenia temperaturę posiłku i ustala czas podgrzania.

Czy podgrzewacz do butelek jest potrzebny?

Podgrzewacz to jedno z tych akcesoriów, które ułatwia codzienne życie z dzieckiem. Niektórzy rezygnują z urządzenia, uważając go za zbędny, Inni wpisują go na listę wyprawową na pierwszych miejscach.

Najlepiej sprawdzi się u mam, które nie karmią piersią. Przygotowanie mieszanki mlecznej jest czasochłonne, a gotowa woda do jej sporządzenia pozwoli zaoszczędzić czas. Doskonale sprawdza się również przy podgrzewaniu posiłków w słoiczkach czy kaszek. to alternatywa dla standardowej kąpieli wodnej.

Podgrzewacz warto wybrać, jeżeli używasz mikrofalówki. Na korzyść pogrzewacza przemawia przede wszystkim równomierne podgrzanie jedzenia i osiągnięcie odpowiedniej temperatury. W przypadku mikrofali, czas ustawiasz na oko. Podgrzewacz nie jest urządzeniem koniecznym, ale ułatwia życie.

O czym warto pamiętać przy zakupie podgrzewacza?

Decydują się na zakup podgrzewacza, koniecznie zwróć uwagę na:

  • rodzaj oraz dodatkowe funkcje – zastanów się, czego oczekujesz od podgrzewacza. Czy ma tylko podgrzewać wodę na mleko, a może słoiczki i pokarmy w miseczce? Niektóre modele posiadają specjalny koszyk do podgrzewania słoiczków lub miseczkę na gęste pokarmy. Zastanów się czy potrzebujesz również innych, dodatkowych funkcji.
  • temperatura – podgrzewacze mają różny zakres temperatury. Jeśli chcesz podgrzewać w nim tylko wodę to wystarczą modele, które podgrzewają do 40 stopni. jeżeli zależy Ci na funkcji sterylizatora, wybierz te, gdzie zakres temperatury obejmuje 100 stopni.
  • producent – warto wybrać produkty znanych u lubianych marek. Możesz także zapytać o opinię swoje koleżanki, które są mamami.
Artykuł powstał we współpracy z Philips Avent
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments