Czy opłaca się dziś kupować halę magazynową?

Czy opłaca się dziś kupować halę magazynową?

Warto przeczytać

Chcesz zdecydować się na inwestycję w postaci hali magazynowej, ale nie wiesz, czy nadal się to opłaca? Prawda jest taka, że inwestycja tego typu powinna być oparta o symulacje przychodów i kosztów Twojego przedsiębiorstwa oraz o prognozy na kolejne lata. Jeśli okaże się, że kupno hali nie zachwieje stabilności i płynności finansowej Twojej firmy, to warto zdecydować się na odważny krok oraz zainwestowanie w halę magazynową. Sprawdź już teraz, jaką halę magazynową warto wybrać.

Jaka powinna być hala magazynowa, aby się opłacała?

Wysoka jakość hal sprawia, że poziom bezpieczeństwa osób, które zatrudniamy, znacząco się podnosi. Dlatego też należy przemyśleć wiele istotnych aspektów podczas zakupu i montażu hali.

Na początku warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano ścianę. Hale magazynowe coraz częściej buduje się z takich materiałów, jak blachy trapezowe czy też płyty warstwowe o różnej grubości.

Dużą uwagę należy zwrócić na to, aby hala została odpowiednio dostosowana do towarów, jakie chcesz w niej przechowywać. Dlatego też sporo przedsiębiorców decyduje się na zakup hal, które zostały wyposażone w takie dodatki, jak:

  • postawienie boków z plandeki, które posiadają atesty trudnopalności,
  • zamontowana dodatkowo podsufitka, która ma zmniejszyć problem związany ze skraplaniem się pary wodnej,
  • alternatywą może być też dach, który nie przepuszcza promieni słonecznych, dzięki temu magazyn zostanie skutecznie ochroniony przed zbyt dużym nagrzewaniem się wnętrza od promieni słonecznych,
  • zamontowane oświetlenie techniczne, np. ledowe czy też halogenowe,
  • umieszczenie bramy przesuwnej na stelażach.

Dlaczego opłaca się wybrać halę całoroczną?

Koniecznie rozważ zakup hali magazynowej, która cechuje się tym, że została zaprojektowana do użytkowania jej przez cały rok. To szczególnie ważne, jeśli w hali na co dzień pracują pracownicy. Wtedy zadbanie o ich komfort i bezpieczeństwo staje się niezwykle ważne. Jednak to nie koniec, gdyż atutem hali całorocznej jest również to, że można dostosować ją jeszcze skuteczniej do produktów, jakie tam przechowujesz. Coraz częściej możliwe staje się np. przystosowanie temperatury w magazynie w taki sposób, aby umożliwiała bezproblemowe przechowywanie żywności.

Do tego oczywiście hale całoroczne są też ocieplane przy pomocy dodatkowej izolacji termicznej. W dodatku można też dopasować ich rozmiar do aktualnych potrzeb, a często możliwe staje się też późniejsze dodatkowe powiększenie hali, gdy potrzeby Twojej firmy wzrosną z czasem.

Przeczytaj też: Gospodarka magazynowa w przedsiębiorstwie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments