Czy można wykonać tkaniny drukowane na zamówienie?

Czy można wykonać tkaniny drukowane na zamówienie?

Warto przeczytać

Wielu producentów tkanin oferuje nie tylko gotowe wzory, ale też wykonanie materiałów na indywidualne zamówienie. Możemy wybrać dowolny kolor oraz wzór nadrukowany na materiale. Stwarza to możliwości wprost nieograniczonej kreacji tkanin i ich wykorzystania do tworzenia odzieży zawodowej, elementów wystroju wnętrz i gadżetów promocyjnych. Możemy bez ograniczeń rozwijać swoją kreatywność także w realizacjach prywatnych projektów.

Tkaniny produkowane na zamówienie są, z oczywistych powodów, nieco droższe od tych, które znajdziemy w ofercie producenta. Jednak w zamian za niewielką dopłatę otwieramy sobie nieograniczone możliwości personalizacji.

Dlaczego tkaniny poliestrowe dobrze nadają się do personalizacji?

Materiały poliestrowe, takie jak tkanina Oxford czy tkanina Kodura, doskonale nadają się do nanoszenia dowolnie wybranych kolorów oraz wzorów. Włókno poliestrowe można zabarwiać na dowolny kolor. Dzięki temu możliwe jest idealne dopasowanie koloru tkaniny do barw firmowych, do koncepcji wystroju sali weselnej czy projektu salonu lub sypialni. Klient może wybrać każdą barwę, która jest dostępna w palecie RAL.

Nie mniej ważny jest fakt, że tkaniny poliestrowe drukowane zachowują trwałe kolory nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu. Nadruki możemy wykonać na materiałach z czystego poliestru, jak też mieszankach z włóknami naturalnymi, np. na popularnych tkaninach poliestrowo-bawełnianych. Stwarza to bardzo duże metody personalizacji odzieży zawodowej i roboczej.

Wybierając własne kolory i wzory do nadrukowania jesteśmy w stanie stworzyć bardzo estetyczne, wyróżniające się elegancją uniformy dla pracowników. Bez trudu zaprojektujemy też kompletne zestawy zasłon, obrusów, serwetek czy pokrowców na meble, które wykorzystywane są przez hotele i lokale gastronomiczne.

Jeżeli zamówimy indywidualnie drukowane tkaniny wodoodporne, np. tkaniny ogrodowe, będziemy mogli rozszerzyć możliwości promowania swojego brandu czy zaspokajać indywidualne potrzeby estetyczne również przy realizacjach outdoorowych. Parasole ogrodowe, markizy, daszki czy namioty to czekające na twórcze wykorzystanie powierzchnie reklamowe. Dla wielu amatorów spędzania czasu na świeżym powietrzu niezwykle cenna będzie możliwość ścisłego dopasowania do własnych oczekiwań koloru i wzornictwa tapicerek mebli ogrodowych. Z tego samego materiału można też szyć doskonałej jakości, spersonalizowane torby zakupowe, plecaki czy nerki.

Czy konieczne jest zamówienie dużej ilości tkaniny drukowanej?

Pewne obawy może budzić wielkość partii zamawianego materiału. Czy należy się spodziewać konieczności zamówienia dziesiątków metrów bieżących tkaniny? Nie jest to prawdą, o czym zapewnia przedstawiciel producenta tkanin Vistyl: – „Druk na tkaninach poliestrowych oraz materiałach zawierających duży procent poliestru jest wykonywany w technice sublimacji. Ważną zaletą zastosowania druku sublimacyjnego jest możliwość przygotowania bardzo krótkich partii tkaniny. Warto też podkreślić, że proces termicznego nanoszenia kolorów sprawia, że są one wyjątkowo trwałe. Nie grozi nam spękanie czy wykruszanie się zadrukowanych powierzchni, a kolory nie blakną nawet po wielu praniach czy w przypadku ekspozycji na działanie czynników atmosferycznych. Mówiąc inaczej: tkaniny drukowane na zamówienie w niczym nie ustępują gotowym, stale dostępnym w ofercie materiałom”.

Zazwyczaj możemy zlecić opracowanie określonego wzoru lub dostarczyć własny projekt. Przy wyborze projektu warto pamiętać o właściwym zestawianiu barw. Jeżeli chcemy dokonać nadruku przy użyciu ciemnych, intensywnych kolorów, materiał do drukowania powinien być stosunkowo jasny. Zestawienie dwóch ciemnych barw – tła i nadruku – może nie wyglądać tak estetycznie, jak to sobie założyliśmy. Przed przygotowaniem projektu najlepiej jest skonsultować się z producentem tkaniny i ustalić wykonalność techniczną. Takie rozwiązanie gwarantuje pełną satysfakcję z końcowego efektu drukowania tkaniny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments