Czarna lodówka - elegancja w kuchni

Czarna lodówka – elegancja w kuchni

Promocja i Reklama

Kuchnia to miejsce w którym, nie oszukujmy się, spędzamy dość dużo czasu. Nie tylko przygotowujemy tam posiłki, ale także często je spożywamy, a nawet siedzimy przy porannej kawie. Dużą wagę przykładamy więc do ogólnego wystroju tego pomieszczenia. Nie chodzi tylko o kolor ścian, ale także o dodatki, a przede wszystkim odpowiedni sprzęt. Kluczowym elementem oprócz kuchenki i piekarnika, staje się lodówka. Zwykle klasycznie wybieramy białe modele, jednak coraz częściej na rynku możemy dostać modele w kolorze czarnym. Dlaczego warto na nie postawić i do jakiej kuchni będą pasować?.

Do jakiej kuchni idealnie wpasuje się czarna lodówka

Na samym początku należy zdać sobie sprawę, że czarna lodówka, w żadnym wypadku nie będzie sprzętem neutralnym. Będzie to sprzęt dopasowany do konkretnego wystroju i aranżacji wnętrza. Czarna lodówka nie wtopi się w tło i nie zniknie pośród innych mebli, dodatków i akcesoriów. Ona będzie rzucać się w oczy, a także będzie mieć swoje wymagania, co do designu pomieszczenia. Czarna lodówka nie będzie pasować do każdej kuchni, ale są takie, gdzie będzie stanowiła rozwiązanie idealne. Oto kuchnie, do których odpowiedni będzie tego typu sprzęt:

  • kuchnia nowoczesna, która jest od podstaw utrzymana w dwóch kolorach: czarnym i białym. Szafki i półki mogą być białe, natomiast blaty czarne lub granitowe. Blaty z tego materiału będą nie tylko eleganckie, ale także wytrzymałe. Czarna lodówka, będzie stanowiła więc idealne uzupełnienie.
  • kuchnia urządzona w stylu skandynawskim. Z dominacją bieli, okraszonej dodatkami w czarnym kolorze, a także niewielką ilością i akcentami z naturalnego drewna. Czarna lodówka, będzie stanowiła wyraźny punkt kuchni.
  • w kuchni białej urządzonej w stylu nowoczesnym, w której możemy pozwolić sobie na czerwone lub czarne dodatki. Zwykle urządzając tak wnętrze, jedna ze ścian zostaje pomalowana na kolor czerwony. Barwę tą znajdziemy również w postaci niewielkich akcentów. jako np. zdobienia mebli. Czarna lodówka będzie więc stanowiła idealne uzupełnienie i efektowny kontrast.
  • kuchnia urządzona w stylu retro, w której mimo wszystko dominuje biel. Jednak jedynym warunkiem jest to, by czarna lodówka, również była modelem retro.

Jak wybrać czarną lodówkę?

Jak w przypadku każdego sprzętu, istotne będą parametry techniczne, a także dodatkowe funkcje. Najważniejsza zwykle wydaje się pojemność. Zwykle mamy do czynienia z trzema rodzajami pojemności:

  • pojemność całkowita
  • pojemność chłodziarki
  • pojemność zamrażalnika- oczywiście jeśli występuje

Ważne jest, by dopasować wszystkie te parametry, do naszych potrzeb, a także potrzeb domowników. Warto wiedzieć, że im większa pojemność, tym wyższa może być cena. Zwróćmy więc uwagę, na ilość produktów spożywczych, które zwykle przechowujemy. Jeśli niezbędny będzie nam zamrażalnik, wybierzmy model w niego wyposażony, jeśli nie- możemy go sobie odpuścić. Koniecznie sprawdźmy także sposób wykonania lodówki. Nie tylko chodzi o zewnętrzną obudowę, czy czarna farba jest dokładnie nałożona, ale także sprawdźmy wyposażenie oraz układy, kable, połączenia i inne zaimplementowane systemy. Weźmy pod uwagę czy lodówka ma wystarczającą ilość szuflad, platform i półek, czy możemy swobodnie zmieniać ich miejsca, a także czy została zainstalowana powłoka antybakteryjna. Istotne jest także czy sprawnie działa system cyrkulacji powietrza. Z funkcji dodatkowych możemy wyróżnić system No Frost, a także lodówki z kostkarką do lodu. Ważna jest także funkcja wydłużonej ochrony, a także system pomagający wydłużyć świeżość produktów. Niektóre modele oferują nawet możliwość połączenia z Internetem. Zwróćmy też uwagę na klasę energetyczną, szczególnie jeśli zależy nam na wysokiej oszczędności energii. Warto wybrać czarną lodówkę oznaczoną symbolem A+++. Przed wyprawą do sklepu stacjonarnego, warto sprawdzić oferty sklepów internetowych. Szczególny prym wiedzie sklep lofra.pl. Znajdziemy tam różne modele czarnych lodówek, tak by dopasować je do swoich możliwości. Jakość idzie w parze z ceną, a dostawy są szybkie i sprawne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments