Co zrobić z uszkodzonym samochodem?

Co zrobić z uszkodzonym samochodem?

Promocja i Reklama

Problemy z hamulcami, nieprawidłowo działające zawieszenie, bicie na kierownicy lub spadek mocy – uszkodzenia w samochodzie przybierają wiele postaci, ale wszystkie prowadzą do obniżenia bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy. Co zrobić z autem, które przestało działać prawidłowo?

Naprawa

Serwisowanie samochodu to zwykle pierwsza myśl, która przychodzi do głowy w takiej sytuacji. Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, warto zbadać samochód, aby przekonać się, czy mamy do czynienia z niewielką usterką, czy poważną awarią. Czasami groźnie brzmiące uszkodzenie, np. drążków kierowniczych, okazuje się stosunkowo tanie w naprawie. Z drugiej strony niewielka stłuczka może doprowadzić do rozległych uszkodzeń wielu układów. To, czy naprawa jest opłacalna, zależy od wielu czynników – przede wszystkim od ceny części oraz usług serwisu – ale w przypadku problemów z silnikiem w starszych autach powrót do formy jest rzadkością. Tego typu remonty często przekraczają wartość samochodu, a przy tym nie dają gwarancji trwałości – odnowiony silnik wcale nie sprawia, że za rok nie będzie potrzebny serwis podwozia lub elektryki, co wygeneruje dodatkowe wydatki.

Skup aut

Jeżeli chcemy sprzedać uszkodzony samochód, w pierwszej kolejności powinniśmy zapoznać się z ofertą firmy skupującej pojazdy. W przeciwieństwie do komisu, skup aut Pabianice przyjmuje samochody powypadkowe, uszkodzone, a nawet niezdolne do jazdy, co znacznie ułatwia sprzedaż w porównaniu do szukania indywidualnego nabywcy. Usługa obejmuje bezpłatne oględziny przez fachowca, rzetelną wycenę, a także obsługę dokumentów, takich jak poinformowanie ubezpieczyciela o zmianie właściciela pojazdu. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest zapewniony przez skup transport samochodu na lawecie – rzecz szczególnie istotna w przypadku aut, które nie mogą się samodzielnie poruszać lub stwarzałyby zagrożenie podczas jazdy. Skorzystanie z usług skupu aut jest zdecydowanie najszybszym i najmniej kłopotliwym rozwiązaniem, które pozwala spieniężyć samochody w dowolnym stanie. Jako że przedsiębiorstwa tego typu często oferują demontaż lub współpracują z takimi placówkami, oddanie wraku na złom również wchodzi w zakres ich kompetencji.

Sprzedaż indywidualna

Jeżeli dysponujemy rzadkim lub atrakcyjny samochodem, możemy spróbować znaleźć nabywcę za pośrednictwem ogłoszenia. Jest to jednak stosunkowo trudne zadanie, gdyż uszkodzone lub powypadkowe samochody nie cieszą się dużym wzięciem na rynku z oczywistych względów. Zważywszy na fakt, że w ciągu ostatnich lat rynek motoryzacyjny wyraźnie się skurczył, szansa na znalezienie nabywcy, który kupi niesprawne auto w celu remontu, nie jest zbyt duża. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że unieruchomiony pojazd w większości przypadków szybko traci na wartości. Brak odpowiedniej ochrony stanowi zagrożenie dla instalacji elektrycznej, a także otwiera drogę korozji, co dodatkowo zmniejsza atrakcyjność auta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments