Co wchodzi w skład niezbędnego wyposażenia przebieralni basenowej?

Co wchodzi w skład niezbędnego wyposażenia przebieralni basenowej?

Promocja i Reklama

Przebieralnie basenowe powinny być komfortowe dla każdego. Niestety nie zawsze tak jest, przez co ich użytkownicy nie mają zapewnionego odpowiedniego poziomu intymności. Ważna jest jednak nie tylko prywatność, ale również funkcjonalność oraz wytrzymałość wyposażenia, które podlega bardzo intensywnemu użytkowaniu. Jakie elementy powinny wchodzić w skład wyposażenia nowoczesnej przebieralni basenowej i z jakich materiałów powinny być one wykonane?

Kabiny do przebieralni

Szatnie z rzędem natrysków i wieszaków powoli odchodzą do lamusa. I nic dziwnego, bo nie zapewniają one właściwie żadnej intymności. Nie brakuje osób, które widząc tak zorganizowaną przestrzeń, całkowicie rezygnują z wizyty na basenie. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu są indywidualne kabiny do przebieralni. Mogą być wyposażone w drzwi lub kotarę. Materiałem znajdującym szerokie zastosowanie w ich produkcji jest laminat HPL, który zapewnia odporność na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Kabiny do przebieralni wykonywane są zarówno w wersji pojedynczej, jak też szeregowej. Mocowane są na nóżkach, kilkanaście centymetrów nad posadzką, co znacznie ułatwia utrzymanie podłogi w czystości. W większości kabin znajduje się wieszak, a w niektórych także ławeczka.

Szafki basenowe

Trudno wyobrazić sobie szatnię basenową bez rzędu lub kilku rzędów szafek. Przyjmują one różny format – zazwyczaj prostokąta lub litery L – mając jedną lub więcej skrytek. Niezależnie od rodzaju szafki basenowe powinny być rozmieszczone w taki sposób, by każdy użytkownik miał do nich łatwy dostęp. Podobnie jak kabiny – i z dokładnie tych samych powodów – wykonywane są często z płyty HPL i sytuowane na nóżkach. Również mogą być zaopatrzone w zintegrowaną ławkę. Szafki basenowe mogą być zamykane na tradycyjny zamek mechaniczny, ale coraz częściej spotyka się zamki wrzutowe czy elektroniczne.

Toalety i prysznice

W przebieralni basenowej nie może również zabraknąć toalet. Ich liczba uzależniona jest od wielkości obiektu i liczby użytkowników. Jako że według obowiązujących przepisów ustępy ogólnodostępne powinny mieć 15-centymetrowy prześwit nad podłogą, jedynym sensownym wyborem są systemowe kabiny sanitarne. Do ich produkcji również wykorzystywany jest laminat HPL, ale mogą być wykonane także z płyty wiórowej czy warstwowej. W toaletach męskich alternatywnym rozwiązaniem są zaś pisuary. Obowiązkowym elementem wyposażenia każdej łazienki są umywalki, które powinny znajdować się w przedsionku. Część toalet powinna być przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeśli chodzi o prysznice, zamiast wydzielonych kabin stosuje się niekiedy lekkie ścianki HPL, które separują poszczególne stanowiska.

Wszystkie opisane powyżej elementy wyposażenia przebieralni basenowych dostępne są w ofercie firmy Sanipol z Międzyrzecza. Realizuje ona zamówienia zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm oraz obiektów użyteczności publicznej. Produkowane przez nią wyroby z laminatu HPL są funkcjonalne, trwałe i estetyczne. Posiadają Aprobatę Techniczną oraz Atest PZH. Na życzenie klienta przedsiębiorstwo jest w stanie wykonać produkt w niestandardowym wymiarze, kształcie oraz kolorze.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments