Co to jest walizka kabinowa?

Co to jest walizka kabinowa?

Warto przeczytać

Najprościej powiedzieć, że walizka kabinowa to taka, którą można zabrać na pokład samolotu, więc jest de facto bagażem podręcznym.

Co to jest walizka kabinowa?

Najprościej powiedzieć, że walizka kabinowa to taka, którą można zabrać na pokład samolotu, więc jest de facto bagażem podręcznym. Musi więc:

  1. Spełniać wymogi linii lotniczych co do wagi i rozmiaru bagażu.
  2. Być bardzo pojemna.

Mimo, że wiele linii lotniczych ma zbliżone reguły dotyczące wymiarów, to mogą się jednak nieznacznie różnić. Należy więc być na to szczególnie wyczulonym, w przeciwnym razie możemy zostać obciążeni nieplanowanymi kosztami, trzeba będzie wypisywać dodatkową deklarację, a w najgorszym wypadku bagaż może zostać zatrzymany na lotnisku. Szczególnym atutem są tutaj dodatkowe kieszenie i przegrody, ułatwiające organizację zawartości bagażu. Warto zwrócić uwagę, czy wyposażona jest w elastyczne pasy podtrzymujące odzież, by nie przemieszczała się ona wewnątrz walizki podczas transportu. Materiał z jakiego zrobiona jest walizka ma znaczenie głównie pod kątem tego co chcemy przewozić. Jeśli w podróż zabieramy wyłącznie ubrania, kosmetyki i obuwie- w zupełności wystarczy walizka z miękkiego materiału. Jednak w przypadku, gdy umieszczamy w niej delikatne rzeczy jak laptop, aparat czy czytnik ebooków, to lepiej skorzystać z twardej walizki na kółkach.

Duża walizka kabinowa oferowana przez sklep internetowy Msell24h wykonana jest z aluminium i tworzywa sztucznego, co czyni ją wytrzymałą a jednocześnie lekką. Jest wyposażona w dwa uchwyty- górny i boczny, dzięki czemu łatwiej wnosi się ją, np. po schodach. Regulowany uchwyt pozwala na odpowiednie dostosowanie go do wzrostu użytkownika. Jeżeli planujesz podróż, w której znaczną trasę przejdziesz pieszo, warto zainwestować w walizkę o 4 kółkach, najlepiej kauczukowych. Podobno jedno z miast europejskich wprowadziło zakaz używania walizek o hałaśliwych, plastikowych kółkach, twierdząc, że takie walizki ciągnięte po bruku przez licznych w tym mieście turystów, uprzykrzają życie mieszkańcom. Ma to zapewne jakiś sens, plastikowe kółka są do tego mniej wytrzymałe niż te gumowe. Kolor czarny, jako najbardziej uniwersalny, świetnie się sprawdza, jeśli nie lubimy się specjalnie i krzykliwie wyróżniać. Dobrze jest też pamiętać o dodatkowych zabezpieczeniach w postaci zintegrowanego szyfrowego zamka, oraz o tym, by zamek błyskawiczny w walizce był wytrzymały. Duża walizka kabinowa jest idealnym rozwiązaniem na krótkie podróże oraz na ochronę podręcznego bagażu tak, by bezpiecznie dowieźć go na miejsce.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments