Budowanie świadomości marki prostym sposobem

Budowanie świadomości marki prostym sposobem

Aktulności

Strona internetowa, kampanie promocyjne i sztab ludzi, którzy czuwają nad promowaniem, tworzeniem marki, budowaniem świadomości. Koszty rosną w zastraszającym tempie, i choć z czasem są w stanie przynieść oczekiwane efekty, to jednak żadna firma nie chce czekać na końcowe efekty, bez Klientów zdobywanych po drodze.

Gdy wszystko dzieje się zbyt wolno, mało efektywnie, czego również nie można wykluczyć, biznes także zbyt szybko bywa zamykanym, bo brakuje jego opłacalności. Pośród mnóstwa narzędzi marketingowych i promocyjnych, które mają za zadanie radzić sobie z konkurencją i trudnym rynkiem, nie zabrakło miejsca dla rozwiązań najprostszych i najtańszych.

Prosty sposób, czyli znane na co dzień akcesorium

Taśma klejąca. Używamy jej do podklejania kopert z listami i dokumentami, gdy zbyt słaby klej na zakładce koperty, odmawia posłuszeństwa. Czasami traktujemy ją jako niewielką pomoc naprawczą, innym razem męczymy się, by okleić paczkę. Licząc na skuteczność i dobre zabezpieczenie, zużywamy mnóstwo taśmy klejącej, bo jedna warstwa wciąż wydaje się zbyt słaba, by poradzić sobie z dużym i ciężkim pakunkiem. Gdy w grę wchodzi przechowywanie, paczkę dodatkowo opisujemy, by później łatwiej ją odnaleźć.

To właśnie ta zwyczajna taśma klejąca nabiera zupełnie innych walorów, jeśli jest wysokiej jakości, bazująca na kleju o odpowiednich właściwościach klejących, a do tego powleczona warstwą, na której można z powodzeniem wykonać dowolny nadruk. Różnice w cenie między cienką, zwyczajną taśmą klejącą, a tą szeroką, trwałą i z nadrukiem? Owszem, kilkukrotne, ale to wciąż kwota, która zamyka się w okolicach kilku złotych. I teraz warto pomyśleć sobie, jak bezcenne staje się te kilka złotych wobec efektu, który można uzyskać.

Na taśmie z nadrukiem może znaleźć się praktycznie wszystko. Logo, które ze względu na kształt, kolory czy wykonanie zwraca na siebie uwagę? Świetny pomysł! Zostanie zapamiętane, a gdy zaciekawi, a branża nie będzie odbiorcy znana, ten szybko zajrzy do świata wirtualnego, by sprawdzić, co to za oferta. Ciekawy cytat, motto lub hasło reklamowe? Równie dobry pomysł, bo moda na słowo pisane, które trafia wprost do naszych serc i wywołuje emocje, wcale nie przemija. Przy takim haśle zatrzymujemy się chwilę dłużej. Zastanawiamy się, co druga strona miała na myśli, co chciała przekazać. Niezależnie od własnych wniosków, zapamiętujemy. Nie musimy wyryć w pamięci każdego słowa z osobna, ale poszukując rozmaitych usług, w pierwszej kolejności, w zakamarkach pamięci, odnajdziemy właśnie tę firmę.

Dane kontaktowe, czyli to, o co często zapominamy zapytać. Gubimy karteczki, na których zapisaliśmy numer telefonu, przekręcamy maile, tym samym mając problem z odnalezieniem firmy, której usługą byliśmy zainteresowani. Taśma z nadrukiem to świetny pomysł, by o sobie przypomnieć.

Budowanie marki – robisz to dobrze!

Ulotek nie lubimy, czasopisma przeładowane nachalnymi reklamami, nie wzbudzają zainteresowania, a w sieci co chwila pojawiające się propozycje, którymi wcale nie jesteśmy zainteresowani, irytują. Taśma z nadrukiem nie jest w żaden sposób ani nachalna, ani przeładowana. Im mniej, tym lepiej – ta zasada sprawdza się idealnie. Logo, slogan, dane kontaktowe. Minimum z minimum. Podstawa, która widniejąc na taśmie wzbudza pozytywne emocje, nie irytuje, nie narzuca się, a jednak spełnia swoje funkcje.

W ten sposób firma dociera niewielkim kosztem do grona odbiorców, właściwie o nieograniczonym zasięgu. Paczkę widzi bowiem nie tylko Klient, ale każdy po drodze, kto uczestniczył w procesie zaczynającym się na poziomie realizacji zamówienia, a kończącym w momencie dostarczenia paczki do rąk własnych.

Minimalny koszt, bo wynoszący tylko tyle, co zamówienie taśmy z nadrukiem. Szansa na wywoływanie pozytywnych emocji i pożądanych reakcji. Wpływ na to mają także barwy, którym nie bez znaczenia przypisuje się określone reakcje. Kolory w firmach nie są wybierane przypadkowo, a największe marki kojarzymy nie tylko z hasłami czy znakami, ale właśnie charakterystycznymi kolorami. Taśmą z nadrukiem można iść w tym samym kierunku, bo dostępne są różne jej barwy.

Wiele narzędzi promocyjnych i marketingowych wymaga pracy mnóstwa ludzi i nakładów finansowych. Tuż obok nich są jednak te, które okazują się być najprostszymi, najtańszymi, a jednocześnie bardzo skutecznymi w swoim działaniu. Tak działają taśmy z nadrukiem.

Więcej informacji o taśmach z własnym nadrukiem można znaleźć pod adresem witryny internetowej https://e-hurtownia-opakowan.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments