Brama garażowa dwuskrzydłowa, kiedy wybrać?

Brama garażowa dwuskrzydłowa, kiedy wybrać?

Promocja i Reklama

Wybór odpowiedniej bramy garażowej ma decydujący wpływ na estetykę i funkcjonalność budynku. Na rynku istnieje wiele rodzajów bram garażowych- segmentowe, rolowane, przesuwne. Każda z nich ma inne cechy i właściwości, które przekładają się na uznanie użytkowników. Dziś postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszemu rodzajowi bram garażowych. Mowa tu oczywiście o klasycznych bramach dwuskrzydłowych. Co sprawia, że to rozwiązanie od lat cieszy się niesłabnącą popularnością? Sprawdźmy!

Brama garażowa dwuskrzydłowa, kiedy się zdecydować na ten rodzaj bramy? 

Bramy garażowe dwuskrzydłowe to uniwersalne konstrukcje, które spotykamy zarówno w przydomowych garażach, jak i w obiektach przemysłowych. Inwestorzy z wielu branż zdobyli słuszne przekonanie, że dwuskrzydłowe bramy garażowe są synonimem niezawodności i bezpieczeństwa. Rozwierane bramy sprawdzają się wszędzie tam, gdzie do garażu wjeżdża się nie tylko autem lub motocyklem, ale także tam, gdzie równie ważny jest pieszy dostęp. Uniwersalność bram dwuskrzydłowych przejawia się także w mnogości dostępnych materiałów i kolorów. Warto zdecydować się na ten rodzaj bramy, jeżeli zależy nam na prostej konstrukcji przekładającej się na szybki i bezproblemowy montaż. Warto przy tym pamiętać, że rozwierana brama do swobodnej pracy potrzebuje wolnej przestrzeni wokół budynku. Na linii pracy skrzydeł bramy nie powinny zatem znajdować się zabudowania, rośliny, ani żadne inne obiekty. Garażowa brama dwuskrzydłowa zostanie doceniona przez osoby, którym zależy na pełnej personalizacji konstrukcji. Skrzydła bramy można podzielić w asymetryczny sposób lub wyposażyć w dodatkową furtkę serwisową. Nie brakuje także możliwości zamontowania okien i paneli doświetlających. 

 

Dowolny rozmiar bramy, pod indywidualne zamówienie 

Największą satysfakcję z bramy garażowej uzyskamy wówczas, gdy zostanie ona odpowiednio dobrana do naszych potrzeb. Bez wątpienia kluczowym aspektem są wymiary bramy. Uniwersalne, gotowe produkty nie są w stanie sprostać indywidualnym oczekiwaniom. Wymagają od inwestora dostosowania garażu do bramy. Nie ulega wątpliwości, że powinno być odwrotnie. Taką możliwość daje skorzystanie z usług świadczonych przez firmę wykonującą bramy garażowe na wymiar. 

Nasze doświadczenie i rozeznanie na rynku producentów bram garażowych pozwala nam na polecenie firmy godnej zaufania. Migas-Door to krakowski producent bram, którego realizacje znane są nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach europejskich. Wynika z tego, że firma nie ogranicza się do działania wyłącznie w niedalekim sąsiedztwie swojej siedziby. Możemy mieć bramę garażową od Migas-Door niezależnie od tego, gdzie mieszkamy! 

Migas-Door to firma, która powstała w 1993 roku. Swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i do inwestorów z sektora przemysłu, rolnictwa, czy budownictwa. W naszej ocenie producent wyróżnia się na tle konkurencji za sprawą elastycznego podejścia i kompleksowej oferty. Migas-Door oferuje darmową wycenę i pomiar, produkuje bramy na wymiar, a ponadto montuje je i wyposaża w odpowiednio dobrane napędy automatyczne. Z naszego doświadczenia wynika, że pracownicy firmy chętnie udzielają fachowych porad i każdego inwestora traktują z należytą uwagą. Na korzyść przedsiębiorstwa przemawiają także udane, bardzo nietypowe realizacje, które już na pierwszy rzut oka wymagają wieloletniego doświadczenia i specjalistycznej wiedzy. Krótko mówiąc, dzięki Migas-Door można mieć bramę o dowolnych wymiarach, wyposażoną w wybrane dodatki. 

 

Czy brama garażowa dwuskrzydłowa powinna być ocieplona? 

Dwuskrzydłowe bramy garażowe sprawdzają się jako zamknięcie obiektów magazynowych, przydomowych garaży i budynków gospodarczych. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb. Zależnie od tego, czy garaż jest ogrzewany, czy też nie, można sięgnąć po bramę dwuskrzydłową w wersji z ociepleniem lub bez niego. 

W ofercie Migas-Door znajdują się nie tylko dwuskrzydłowe bramy garażowe bez ocieplenia. Inwestor może zdecydować się na bramę wypełnioną pianką poliuretanową. 

Panuje powszechne przekonanie, że w przypadku garaży połączonych z częścią mieszkalną, lepszym rozwiązaniem są dwuskrzydłowe bramy wzbogacone o ocieplenie. Pozwala to na utrzymanie stałej temperatury wewnątrz budynku i niweluje powstawanie mostków termicznych, dzięki czemu rachunki za ogrzewanie stają się nieco niższe. 

 

Rodzaje bram garażowych dwuskrzydłowych Migas-Door.pl 

W zależności od potrzeb Migas-Door wykonuje garażowe bramy dwuskrzydłowe o dowolnych wymiarach i konfiguracjach. Inwestor może zadecydować nie tylko o obecności ocieplenia, ale także o asymetrii skrzydeł. Na stronie producenta przeczytamy o możliwości zamówienia bramy dwuskrzydłowej z furtką serwisową. Migas-Door informuje także o możliwości zamontowania okien, paneli doświetlających i kratek wentylacyjnych. 

Co najważniejsze, kompleksowa usługa producenta daje także możliwość doboru odpowiedniego napędu. Dzięki temu na stronie dostępne są zarówno zautomatyzowane bramy dwuskrzydłowe, jak i te otwierane ręcznie. 

Każda garażowa brama dwuskrzydłowa wychodząca spod szyldu Migas-Door jest wyposażona w solidną, stalową ościeżnicę, stabilne zawiasy oraz w trudny do sforsowania zamek z wkładką patentową. 

Prosta konstrukcja i wysoka bezawaryjność wpływają na to, że garażowe bramy dwuskrzydłowe są synonimem bezpieczeństwa i komfortu. Producent jako punkt honoru postawił sobie możliwość zaprojektowania bramy garażowej w dowolnym wymiarze, która pozwoli na pełne wykorzystanie przestrzeni dostępnej w garażu. 

 

Jakie kolory są dostępne w ofercie? 

Personalizacja bram garażowych od Migas-Door to nie tylko wybór dowolnych wymiarów. Elastyczne podejście krakowskiego producenta przejawia się także w palecie dostępnych kolorów. Garażowa brama dwuskrzydłowa może być wykonana z ocieplonego panela, blachy trapezowej lub blachy gładkiej. Wybrane tworzywo jest pokrywane za pomocą lakierów gładkich, strukturalnych lub oklein drewnopodobnych. W ofercie Migas-Door znajdują się zarówno klasyczne kolory, jak i odważne, nietypowe barwy. Producent przygotowuje bramy skrojone na miarę indywidualnego gustu inwestorów, dlatego niezależnie od tego, czy marzymy o klasycznej, grafitowej bramie, czy mamy ochotę na odważny fiolet, Migas-Door sprosta naszym oczekiwaniom. Przy wyborze koloru bramy ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. 

 

Brama garażowa dwuskrzydłowa z napędem, czy bez? 

Każda garażowa brama dwuskrzydłowa od Migas-Door może zostać wyposażona w wygodny, energooszczędny system automatyzacji. Producent współpracuje z renomowanymi firmami, które słyną ze sprzedaży bezpiecznych i nowoczesnych napędów. Wśród polecanych rozwiązań dla garażowych bram dwuskrzydłowych znajdziemy automaty Sommer i BTF. Dużym ukłonem w stronę inwestora jest możliwość wybrania oczekiwanego stopnia automatyzacji. Pilot, centrala sterująca, awaryjne zasilanie, możliwość częściowego otwarcia bramy, a nawet połączenie jej z oświetleniem i alarmem oraz sterowanie za pomocą smartfona. To tylko niektóre z dostępnych udogodnień, jednak co najważniejsze, o obecności każdego z nich decyduje klient poprzez wybór jednego z wielu dostępnych napędów. Profesjonalne doradztwo połączone z dostępnością wielu automatów, dają nieskończone możliwości personalizacji. 

Należy przyznać, że automatyczne bramy garażowe stały się dziś codziennością. Dzięki wygodnemu sterowaniu za pomocą pilota lub aplikacji nie jesteśmy narażeni na deszcz, mróz i śnieg. Nie musimy opuszczać pojazdu, aby wprawić w ruch skrzydła bramy garażowej, dzięki czemu podnosimy swój komfort życia. Warto zaznaczyć, że każdy napęd posiada zabezpieczenia eliminujące występowanie nieszczęśliwych wypadków z udziałem bramy. Do najpopularniejszych należą fotokomórki, które odwracają kierunek pracy bramy natychmiast po wykryciu przeszkody. 

Nie ma przeciwwskazań do tego, aby dwuskrzydłowa brama garażowa była otwierana ręcznie. Warto jednak rozważyć zamontowanie napędu w przyszłości i podczas montażu bramy garażowej zadbać o przyłączenie odpowiedniej instalacji. Ręczne otwieranie bramy garażowej może być kłopotliwe szczególnie w przypadku konstrukcji o nietypowych wymiarach. 

Podsumowując, garażowe bramy dwuskrzydłowe cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na bezawaryjność i uniwersalność. W naszej ocenie, na uwagę zasługują szczególnie te bramy, które wyszły spod brandu krakowskiego producenta Migas-Door. W działaniu firmy urzekła nas nie tylko wiedza i doświadczenie, ale także elastyczność i podążanie za potrzebami inwestorów. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments