Brak prądu w mieszkaniu - jak ustalić problem ?

Brak prądu w mieszkaniu – jak ustalić problem ?

Promocja i Reklama

Awaria prądu w mieszkaniu może bardzo uprzykrzyć życie domowników, szczególnie podczas home office lub zdalnego nauczania. Kluczem do sukcesu jest szybkie odnalezienie przyczyny wystąpienia usterki oraz skontaktowanie się z odpowiednimi osobami, które przywrócą energię elektryczną. Do awarii może dojść z wielu przyczyn, np. w wyniku przeciążenia instalacji lub poprzez mechaniczne uszkodzenia. Jak odnaleźć źródło problemu? Jak przywrócić prąd w mieszkaniu?

Brak prądu w domu – jakie kroki należy podjąć?

Najpierw należy odłączyć wszystkie urządzenia z instalacji i wyjąć wtyczki z gniazdek. W zweryfikowaniu rzeczywistego źródła problemu pomoże sprawdzenie bezpieczników, które dzielą się na dwa rodzaje:

1). Bezpieczniki modułowe lub automatyczne o zmianie działania poinformuje przemieszczenie się dźwigni. Aby włączyć bezpieczniki, należy przesunąć dźwignię. Jeżeli nie przyniesie to skutku, należy wezwać uprawnioną osobę, która pomoże odnaleźć źródło awarii.

2). Bezpieczniki topikowe – ich działanie można zweryfikować za pomocą neonówki.

Warto podkreślić, że uszkodzonych bezpieczników automatycznych i topikowych nie należy samodzielnie naprawiać. Jeżeli bezpiecznik się zepsuł, należy niezwłocznie wezwać elektryka lub samemu zakupić nowy element instalacji.

Awaria gniazdka – jak rozpoznać?

Bardzo łatwo zweryfikować awarię pojedynczego gniazdka. Wystarczy spróbować podłączyć urządzenie elektryczne do pozostałych gniazdek w domu. Jeżeli inne źródła prądu funkcjonują bez zarzutu, wówczas jest jasne, że awaria obejmuje wyłącznie jedno gniazdko. Brak prądu w gniazdku nie musi zwiastować awarii całej instalacji elektrycznej w mieszkaniu lub domu. Jeżeli z gniazdka dochodzą dziwne odgłosy, np. strzelanie, należy natychmiast odłączyć urządzenie i skontaktować się z elektrykiem.

Profesjonalna pomoc – elektryk Wrocław

Wymiana bezpieczników powinna zostać powierzona profesjonaliście, który posiada odpowiednie uprawnienia. Elektryk Wrocław szybko i sprawnie odnajdzie źródło problemu oraz postara mu się zaradzić. Jednakże, przed wezwaniem fachowca, należy ustalić czy problem braku elektryczności dotyczy tylko naszego domu lub mieszkania, czy obejmuje większy teren. Trzeba również podkreślić, że nie można dokonywać samodzielnych napraw instalacji, ponieważ nie posiadając odpowiedniej wiedzy z zakresu elektryki, narażamy nie tylko swoje zdrowie, ale również życie. Tylko profesjonalna pomoc w postaci elektryka jest w stanie rozwiązać problem dotyczący przerw w dostawie elektryczności.

Pogotowie elektryczne Wrocław – kiedy zadzwonić?

Pogotowie elektryczne należy wezwać, kiedy mamy pewność, że przyczyną usterki nie są ani bezpieczniki zamontowane w instalacjach, ani nie doszło do przeciążenia instalacji elektrycznej. Przerwa w dostawie powinna zostać zgłoszona jak najszybciej. Po zgłoszeniu zawiadomienia telefonicznego, Pogotowie Elektryczne Wrocław naprawi usterkę w miejscu zamieszkania.

Skontaktowanie się z Pogotowiem Elektrycznym jest możliwe za pomocą numeru, który można znaleźć na stronie https://elektryk24wroclaw.pl/. Wybranie numeru przekieruje połączenie bezpośrednio do dobrego elektryka, który zada kilka pytań, które pozwolą określić specyfikę problemu oraz lokalizację mieszkania. Następnie zostaną wysłane osoby do naprawienia usterki. Należy jednak pamiętać, że awaria w danym mieszkaniu powinna zostać zgłoszona w pierwszej kolejności do administratora budynku. Administrator zdecyduje o wezwaniu Pogotowia, jeżeli usterka występuje na większym obszarze, np. całego osiedla.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments