Bezpieczeństwo przede wszystkim. Jak działają zbiorniki przeciwpożarowe?

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Jak działają zbiorniki przeciwpożarowe?

Promocja i Reklama

Woda jest jednym z najłatwiej dostępnych środków gaśniczych, stąd w budynkach powszechnie stosuje się instalacje tryskaczowe jako elementy systemu przeciwpożarowego. To zwiększa poczucie bezpieczeństwa, bo w razie wykrycia ognia, automatycznie uruchamiane są tryskacze i ogień może być ugaszony jeszcze w zarodku. Kluczowe jest jednak zapewnienie nieprzerwanych dostaw wody. I tu z pomocą przychodzą zbiorniki przeciwpożarowe.

Zbiornik przeciwpożarowe na wymiar

Nowoczesna technologia pozwala zniwelować błędy przeszłości i zamontować zbiornik nawet w istniejących budynkach, w miejscach trudno dostępnych. To możliwe, bo współczesne zbiorniki ppoż montowane są na miejscu. Oczywiście – nie od podstaw. Najpierw w fabryce przygotowywane są prefabrykowane elementy. Później – niczym z dużych klocków – układana jest cała konstrukcja. Taki zbiornik przeciwpożarowy idealnie wypełnia dostępną przestrzeń. Montaż w piwnicy, na piętrze technicznym czy innym, nietypowym miejscu nie jest problemem, dzięki technologii modułowej. A co z wytrzymałością? Producent deklaruje, że zbiorniki ppoż wykonywane tą metodą spełniają wszystkie wymagane normy i posiadają odpowiednie atesty. Każdy egzemplarz jest dokładnie sprawdzany, a oddanie do eksploatacji nie nastąpi, zanim każdy element nie zostanie przetestowany.

Inwestycja na lata

Budowa zbiornika to duże przedsięwzięcie, stąd kluczowa przy wyborze konkretnego modelu jest trwałość. Materiały stosowane współcześnie do produkcji to wytrzymałe tworzywa, odporne na starzenie i niekorzystne czynniki. Dodatkowo zbiorniki ppoż buduje się tak, aby przechowywana w nich woda utrzymywała jak najwyższą czystość. Stąd materiał z idealnie gładką powierzchnią utrudniającą gromadzenie się brudu. Czysta woda w takiej instalacji ma bezpośrednie przełożenie na koszty eksploatacji – wszystkie zanieczyszczenia mogą spowodować np. zatykanie się dysz i konieczność czyszczenia systemu.

Poza samym zbiornikiem, niezbędne do działania systemu przeciwpożarowego są dodatkowe urządzenia – np. rurociągi, pompy, elementy systemu zasilania. Sprawny i wydajny system to gwarancja bezpieczeństwa dla całego budynku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments