Betonowe ozdoby w mieszkaniu i ogrodzie

Betonowe ozdoby w mieszkaniu i ogrodzie

Warto przeczytać

Na pierwszy rzut oka to zwykła maź łącząca cement, kruszywo i wodę. Jej surowa forma i szara barwa są widoczne na każdym etapie budowy, praktycznie w każdym ważniejszym elemencie konstrukcji. Beton, bo o nim mowa, znajduje coraz szersze zastosowanie, sięgając coraz odważniej po miejsca dotychczas dla niego niedostępne. Czy może okazać się przyjemnym dla oka dodatkiem? Oczywiście!

Z placu budowy wprost na salony

Wydawać by się mogło – zwykła szara maź, a skutecznie zawładnęła każdym placem budowy. Bez jej udziału praktycznie niemożliwe jest postawienie trwałej konstrukcji. To właśnie dzięki unikatowym właściwościom, beton stał się numerem jeden wśród materiałów budowlanych. Dziś, jesteśmy świadkami drugiego jego natarcia – prawdziwej ekspansji na salony. To już nie tylko możliwość aranżacji industrialnych wnętrz coraz popularniejszych loftów. To zupełnie nowa, oddzielna kategoria materiałów pokochanych przez projektantów – beton architektoniczny. To właśnie on nadaje, nie tylko surowego charakteru ścianom, ale tworzy także przyjemny nastrój w salach konferencyjnych, tonuje przestrzeń łazienek czy dba o minimalistyczny styl luksusowych salonów.

Od dużych powierzchni po małe elementy

Czy betonowy element może stać się wyróżnikiem dla całego mieszkania? Niezapomnianych wrażeń wizualnych i użytkowych z pewnością dostarcza zielona unikatowa wanna czy czerwona kamienna umywalka. Zamontowane na ścianach betonowe obrazki, niepowtarzalne figury czy designerskie dodatki również mogą stać się elementem przyciągającym uwagę. Co najważniejsze, wygląd to nie jedyny ich atut. Walory użytkowe szybko zostaną równie docenione. Części betonowych elementów przecież są bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie wody, jak również cechują się zupełnym brakiem elektryzowania się, tym samym nie przyciągają kurzu. Wszystko to razem sprawia, że popularność betonowych ozdób rośnie dynamicznie.

Nie tylko ogrodowe krasnale

Kto nie zna najbardziej popularnych ozdób przydomowych ogródków? Wśród najczęściej spotykanych barwnych krasnali zdarzają się również urokliwe figurki bajkowych postaci, ludzi czy zwierząt. Fantazyjne ich formy i kolorowe kształty cieszą oko najmłodszych i najstarszych. Dzięki temu, że wykonane są właśnie z betonu mogą być trwałą ozdobą każdego miejsca. Nie musisz zamartwiać się, czy jest im zimno i czy pada na nie deszcz. Dzięki unikatowym właściwościom materiału, z którego powstały, ich czyszczenie nie dostarczy ci kolejnych uciążliwych obowiązków.

Ale również fasada ogrodzenia

Na straży domowego porządku i komfortu betonowych figurek stoi solidnie wyglądające ogrodzenie. Jego monumentalna konstrukcja powstała tak naprawdę dzięki wykorzystaniu mieszanki cementu, kruszywa i wody i sformułowaniu jej trwale w wygodne bloczki betonowe. Całość doskonale komponuje się z elementami zielonymi i stanowi spójny wizerunek każdej posiadłości.

Nie ma co ukryć, dziś beton nabiera coraz to nowych zastosowań. Jest nie tylko solidną podstawą konstrukcji każdego budynku, ale coraz częściej staje się także nieodzownym elementem decydującym o jego charakterze. Wciąż te same właściwości, chociaż nieustannie ulepszane przez czołowych światowych producentów, takich jak polskie zakłady Górażdże, decydują, że po materiał coraz częściej sięgają nie tylko budowlańcy, ale także architekci wnętrz.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments