Auto-szrot: czym się zajmuje i co warto o nim wiedzieć?

Auto-szrot: czym się zajmuje i co warto o nim wiedzieć?

Warto przeczytać

Awaria w samochodzie czy też pozbycie się starego pojazdu mogą okazać się całkiem problematyczne oraz kosztowne. W takich sytuacjach warto pomyśleć o wizycie w auto-szrocie, czyli nadal bardzo niedocenianym i budzącym wiele obaw miejscu. Poszerz swoją wiedzę i sprawdź, czym tak właściwie zajmują się auto-szroty i czy warto im zaufać.

Demontaż pojazdów – auto-szrot Białystok

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że auto-szrot to bardzo ekologiczne rozwiązanie. Każdy auto-szrot musi uzyskać zgodę wojewody, żeby móc rozpocząć działalność. W tym celu musi zapewnić odpowiedni sprzęt oraz posiadać umowy z firmami zajmującymi się recyklingiem. Za oddanie niesprawnego lub sprawnego samochodu do auto-szrotu można zarobić natomiast całkiem niezłą kwotę.

Firmy zajmujące się złomowaniem aut nie tylko demontują zdatne do sprzedaży części, ale także mają obowiązek oddania do utylizacji lub recyklingu określonych materiałów np. szkła czy też metalu. Ponadto niektóre części trafiają do sprzedaży, co teoretycznie zmniejsza zapotrzebowanie na produkcję nowych części. W ten sposób można pozbyć się samochodu oraz zarobić nieco dodatkowej gotówki bez niszczenia środowiska.

Sprzedaż używanych części do samochodów

Naprawa samochodu może kosztować o wiele mniej, jeśli poszuka się używanych części w auto-szrocie. Firmy złomujące auta przed zutylizowaniem pojazdu demontują z niego wszystkie sprawne części, które następnie wystawiają na sprzedaż. Mają oczywiście obowiązek poinformowania swoich potencjalnych klientów o tym, że oferowane produkty nie są nowe.

W auto-szrocie można znaleźć naprawdę mnóstwo cennych części zamiennych do samochodu. Pracownicy bez problemu wyszukają odpowiedni zderzak, reflektor, miskę olejową czy też silnik. Wszystkie części przed dopuszczeniem do sprzedaży są gruntownie sprawdzane i testowane przez wykwalifikowanych specjalistów, dlatego nie należy raczej martwić się o ich sprawność czy też bezpieczeństwo. Używane części są sprawne i znacznie tańsze niż zupełnie nowe produkty.

Kasacja aut

Wizyta w auto-szrocie może okazać się niezbędna w przypadku pojazdów, które uległy zniszczeniu podczas wypadku lub ze względów technicznych nie nadają się do rozbiórki i pozyskania części. Doszczętnie zniszczony samochód warto oddać do kasacji, dzięki czemu nie tylko można w łatwy sposób pozbyć się problemu z przechowywaniem pojazdu, ale także nieco zarobić. Ponadto oddanie auta do kasacji jest jednym z najbardziej ekologicznych sposobów na pozbycie się zalegającego na podwórku złomu.

Auto-szroty podczas ustalania kwoty, którą wypłacą właścicielowi samochodu, biorą pod uwagę przede wszystkim wagę pojazdu. Bardzo często porównuje się wagę z dowodu rejestracyjnego z wagą auta w momencie oddania go do kasacji. Na zarobek z autokasacji ma wpływ także waga materiałów, które nie będą mogły zostać oddane do złomu. Dotyczy to np. tworzyw sztucznych.

fot. materiały prasowe

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments