auto po zderzeniu z dzikiem

Baza Wiedzy

Znaleziony temat: auto po zderzeniu z dzikiem

Jak postępować po zderzeniu auta z dzikiem?

Zdarzenie, które może się przytrafić każdemu kierowcy, to zderzenie z dzikiem. W Polsce dziki są bardzo liczne, a ich aktywność zwiększa się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Co zrobić, gdy nasze auto ulegnie kolizji z tym zwierzęciem?

Po pierwsze, należy zatrzymać się na poboczu i zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Włączamy światła awaryjne, a jeśli jest to konieczne, ustawiamy trójkąt ostrzegawczy. Następnie, dzwonimy na numer alarmowy 112, aby zgłosić zdarzenie i poprosić o pomoc.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie protokołu kolizyjnego. W przypadku zderzenia z dzikiem, protokół ten powinien być sporządzony przez kierowcę pojazdu, który uległ uszkodzeniu. W protokole należy dokładnie opisać okoliczności zdarzenia, miejsce i czas, a także informacje o pojeździe i dziku. Warto także zrobić zdjęcia uszkodzeń pojazdu oraz miejsca zdarzenia.

Jeśli nasze auto jest poważnie uszkodzone i nie nadaje się do dalszej jazdy, należy skontaktować się z firmą holowniczą, która przetransportuje nasz pojazd do warsztatu. W przypadku, gdy auto jest jeszcze zdolne do jazdy, należy udać się do najbliższego warsztatu samochodowego, gdzie zostanie dokonana wstępna diagnoza uszkodzeń.

Warto pamiętać, że w przypadku zderzenia z dzikiem, ubezpieczenie OC nie obejmuje kosztów naprawy naszego pojazdu. Jednakże, jeśli posiadamy ubezpieczenie AC, możemy liczyć na pokrycie kosztów naprawy lub w przypadku poważnych uszkodzeń, na wypłatę odszkodowania.

Podsumowując, zderzenie auta z dzikiem to zdarzenie, które może się przydarzyć każdemu kierowcy. W takiej sytuacji należy zachować spokój i postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze!

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: auto po zderzeniu z dzikiem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments