3 pomysły na nowoczesną ścianę w salonie

3 pomysły na nowoczesną ścianę w salonie

Promocja i Reklama

Mamy coraz większą świadomość estetyki wnętrz i chcemy, by nasze wnętrze było nie tylko piękne, ale również niepowtarzalne. By otaczać się zdrowym i pięknym otoczeniem potrzeba pewnej synchronizacji. Z pomocą przychodzą nowoczesne materiały do wykańczania ścian i podłóg renomowanych marek. Zaliczamy do nich farby tynki, cegła, a ostatnimi czasy także – obrazy na płótnie. Łączą one w sobie najwyższą jakość i wysmakowany design oraz nieszablonowość. A Ty, który z poniższych pomysłów sama zastosowałabyś w kontekście oryginalnej ściany w salonie?

Pomysłowe farby tynkowe

Produkty ścienne z linii dekoracyjnej nadadzą ścianom doskonały efekt. Do jednych z nich należą farby tynkowe. W zależności od naszych preferencji i specyfiki wnętrza, przy pomocy farb tynkowych możemy otrzymać wynik w postaci surowego betonu architektonicznego, marmuru, patyny, rdzy a nawet – naturalnego kamienia szlachetnego. Na rynku dostępne są obecnie farby, które oprócz dekoracyjnej funkcji spełniają jeszcze jedno zadanie. Mianowicie wychwytują i niszczą zanieczyszczenia osiadają na ścianach, np. pleśń, wirusy, grzyby czy alergeny. Dzięki temu mogą być stosowane we wszystkich domach, z korzyścią dla domowników.

 Ściana z cegły

Okazuje się, że ceglane ściany to efektowna dekoracja wnętrz o różnych stylach, a zwłaszcza tych  nowoczesnych, loftowych. Najciekawszy efekt uzyskamy odsłaniając stary mur i doprowadzając go do stanu użyteczności. Jeśli nie ma takiej możliwości, a też surowy wygląd orygialnej budowli niekoniecznie do nas przemawia, możemy go zbudować sami, ze starych lub nowych cegieł. Cegła stanowi jeden z najpopularniejszych materiałów dekoracyjnych na ścianę w salonie. Charakterystyczny czerwony odcień uzyskany podczas wypalania daje ponadczasowy efekt. Z jednej strony to surowość, z ciepło, przytulność i wysmakowanie. Ceglane ściany są prawdziwą ozdobą mieszkań i domów.

Obraz na płótnie

Obrazy na płótnie to nic innego jak zdjęcie dopasowane do wielkości obrazu, drukowane na specjalnym płótnie, naciągnięte na blejtram lub oprawione w ramkę. Jego wykonanie nie stanowi większego problemu, jeśli tylko posiadamy zdjęcie, które chcemy na nim umieścić. Wtedy pozostaje nam tylko jego wydruk na odpowiednim płótnie, który może zdobić najnowocześniejszą ścianę w salonie. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się duże obrazy na płótnie naciągnięte na blejtram.

Budujące klimat poszczególne elementy wyposażenia stanowią tylko wstęp do najbardziej oryginalnego elementu wystroju salonu. Oryginalna ściana w salonie to bez wątpienia jeden z nich.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments